Previous
Next
Previous
Next

Dębiczanie na Mistrzostwach Świata

W dniu dzisiejszym (28.06.2018) w Czeskim Zlinie rozpoczęły się Mistrzostwa Świata U16 w hokejbalu. W turnieju biorą udział reprezentacje: Czech, Słowacji, Kanady, USA, Wielkiej Brytanii, Polski i Szwajcarii. W kadrze Polski znalazło się dwóch zawodników UKH Dębica Wiktor Skrzek i Bieniek Benedykt.

Wyżej wymienieni zawodnicy reprezentują Uczniowski Klub Hokejowy Dębica w rozgrywkach hokeja na lodzie, aczkolwiek dobrze też im idzie w hokejbal’u.

Hokejbal to jedna z najpopularniejszych dyscyplin wywodzących się z hokeja na lodzie, nazywana jest również hokejem ulicznym. Zawodnicy grają na boisku z powierzchnią asfaltową, betonową lub wykonaną ze specjalnego plastiku. Gracze w zamian krążka mecz rozgrywają specjalną plastikową i pomarańczową kulką, która jest rozgrywana kijami hokejowymi znanymi z tafli lodowiska. Inne parametry są zaczerpnięte z hal lodowych: obszar gry ma 52 metry długości i 26 metrów szerokości. Odstępy między liniami i punkty rzutu są takie same jak w hokeju na lodzie. Bramka ma 1,22 m wysokości i 1,83 m szerokości. Liczba zawodników jest również taka sama jak w hokeju na lodzie czyli 6 zawodników (bramkarz + 5 zawodników w polu) 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.