Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Studenci Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej projektowali dla Dębicy

Projekt rewitalizacji dębickiego Rynku autorstwa Marii Gratkowskiej z Politechniki Krakowskiej

Dom Miejski przy ul.Ogrodowej, Muzeum Techniki przy ul. Kraszewskiego, osiedle mieszkaniowe – Dębica Wschód, projekt nowego otoczenia ulicy Kościuszki i Jana III Sobieskiego czy rewitalizacja dębickiego Rynku. To tylko niektóre projekty autorstwa studentów Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej które powstały w ostatnim czasie na bazie nawiązanej przez krakowską uczelnię i Miasto Dębica współpracy.

W ramach nawiązanej współpracy powstało kilkadziesiąt projektów nowego zagospodarowania przestrzeni na terenie Dębicy. Do pierwszej edycji konkursu, której finał odbył się w połowie czerwca zgłoszonych zostało 66 prac. 15 najlepszych zostało nagrodzonych i zaprezentowanych na pokonkursowej wystawie w Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy. Młodzi architekci z Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej przygotowali propozycje na zagospodarowanie terenów Dębicy przy ulicach: Kraszewskiego, Ogrodowej oraz Jana III Sobieskiego.

W drugim konkursie studenci trzeciego roku architektury z Zakładu Odnowy Miast Instytutu Projektowania Miast i Regionów PK mieli za zadanie opracowanie zagospodarowania otoczenia ul. Kościuszki, rewitalizacji dębickiego rynku w Dębicy i zagospodarowania osiedla mieszkaniowego – Dębica Wschód. Wśród tematów projektów znalazły się także projekty rewitalizacji przestrzeni dworca PKP, koncepcje centrum komunikacyjnego z parkiem biurowym oraz projekty rozbudowy Dębickiego Parku Przemysłowego.Wystawę pokonkursową prac studentów Politechniki Krakowskiej można obejrzeć w Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy do 9 sierpnia br.

„Przestrzeń, którą zajmowali się studenci Politechniki Krakowskiej, wymaga zarówno rewitalizacji, jak i szeroko pojętej adaptacji do współczesnych potrzeb. Studenckie pomysły posłużą do szerokiej dyskusji na temat zmiany zagospodarowania rejonu ulic: Kraszewskiego, Ogrodowej i Jana III Sobieskiego w Dębicy, by w przyszłości stał się miejscem spotkań sztuki i publiczności, organizacji oficjalnych uroczystości, ale także codziennego odpoczynku i rekreacji dla mieszkańców” – można przeczytać na stronie internetowej Politechniki Krakowskiej o realizowanym  przez Politechnikę Krakowską wspólnie z Miastem Dębica projekcie.

Nagrodzeni w pierwszym konkursie:
Za projekty Muzeum Techniki przy ul. Kraszewskiego nagrodzeni zostali: Tomasz Obara (I miejsce), Karolina Wodzisławska (II miejsce) i Anna Sordyl (III miejsce). Wyróżnienia otrzymali Piotr Dziewierz i Ewelina Sławek. Najlepsze koncepcje Domu Miejskiego przy ul. Ogrodowej w Dębicy zaprezentowali: Michał Kołodziej (I miejsce), Iwona Wszołek (II miejsce) i Katarzyna Mierzwińska (III miejsce). Wyróżniono również Aleksandra Trojana i Katarzynę Przybyło. Katarzyna Orzechowska zajęła I miejsce za projekt Centrum Rekreacji i Sportu przy ul. Jana III Sobieskiego. Ex æquo na II miejscu znaleźli się Sylwia Wzorek i Weronika Zoła. Wyróżnienia odebrały Karolina Sanak oraz Weronika Walczak.

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.