Previous
Next
Previous
Next

Warsztaty dziennikarskie – Historia Gminy Dębica we wspomnieniach mieszkańców

Nieformalna grupa „Strażnicy Historii Gminy Dębica” serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do zapisów na bezpłatne warsztaty dziennikarskie. Zapisy odbywać się będą w dniach od 06.08.2018 r. do 10.09.2018 r.
Udział w warsztatach mogą wziąć wszystkie osoby, bez względu na wiek, bez względu na wykształcenie i wykonywany zawód, aby spróbować swoich sił jako dziennikarz i filmowiec!

Zajęcia realizowane będą w ramach projektu pt. „Historia Gminy Dębica we wspomnieniach mieszkańców – okruchy dawnych czasów w obiektywie kamery”.
Warsztaty zorganizowane będą w okresie od 1.09.2018 do 15.11.2018 r. w budynku Ekspozycji Historyczno – Dydaktycznej przy Górze Śmierci w Paszczynie.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest w sekretariacie Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica w Pustkowie Osiedlu 26A i siedzibie Ekspozycji Historyczno – Dydaktycznej przy Górze Śmierci w Paszczynie oraz do pobrania na stronach: www.ckib.pl/www.ugdebica.pl , www.ecpip.pl .

Kilka słów o realizowanym Projekcie Działaj Lokalnie 2018:

Nieformalna grupa – Strażnicy Historii Gminy Dębica otrzymała dotację w ramach programu „Działaj Lokalnie” edycja 2018 Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanej przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce wspólnie z lokalnymi partnerami: gminą Dębica, Pilzno, Żyraków oraz firmami: TIKKURILA S.A., FIRMA OPONIARSKA DĘBICA S.S., OLIMP LABORATORIES SP Z O.O. Kwota przyznanej dotacji to 4870 zł.

Wnioskodawcą projektu pt. „Historia Gminy Dębica we wspomnieniach mieszkańców – okruchy dawnych czasów w obiektywie kamery” było Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica, zaś grupa nieformalna będzie go realizować.

Projekt ma na celu aktywizację lokalnej społeczności wokół działań ukierunkowanych na gromadzenie i utrwalenie w formie elektronicznej (DVD) wspomnień starszych mieszkańców Gminy Dębica. W projekt zostanie zaangażowana młodzież, która przeprowadzi wywiady z chcącymi podzielić się swoją historią wybranymi mieszkańcami naszej gminy oraz utrwali je za pomocą własnych urządzeń (np. kamera, telefon komórkowy, tablet, laptop). W celu zapewnienia merytorycznego przygotowania młodzieży zostaną przeprowadzone dla nich warsztaty dziennikarskie. W czasie tych warsztatów młodzi nauczą się jak prawidłowo przeprowadzać wywiad oraz utrwalać go na różnych urządzeniach elektronicznych. Zebrane w ten sposób relacje „historii mówionej” stworzą materiał edukacyjny dla szkół, bibliotek i domów kultury z terenu Gminy Dębica oraz dla Europejskiego Centrum Pamięci i Pojednania. Projekt ma na celu integrację starszego i młodszego pokolenia, pogłębienie wiedzy o historii Małej Ojczyzny oraz szerzenie patriotyzmu lokalnego wśród młodych mieszkańców gminy. Wszystkie nagrane wywiady zostaną zmontowane w jeden film, który zostanie zaprezentowany w sali widowiskowej Domu Kultury w Pustkowie Osiedlu na podsumowanie projektu.

Projekt dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” edycja 2018 Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy ze Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu oraz Lokalnymi Partnerami: Gminą wiejską Dębica, Gminą Pilzno, Gminą Żyraków, firmą Tikkurila Polska S.A., firmą Olimp Laboratories Sp. z o.o., oraz Firmą Oponiarską Dębica S.A.

Zobacz także: http://ecpip.pl/home/17-archiwum-2018/68772-ogloszenie-o-naborze-do-propjektu.html

źródło: ecpip.pl

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.