Previous
Next
Previous
Next

Akt oskarżenia przeciwko sprawcom rozboju

Prokuratura Rejonowa w Dębicy skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 35 letniemu Mirosławowi R. oraz 38 letniemu Januszowi O. pozostającymi pod zarzutem dokonania rozboju na Romanie K. 53 letniemu mieszkańcowi Dębicy.

Do zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych  w dniu 10 czerwca 2018 roku w centrum Dębicy. Sprawcy zaatakowali śpiącego pokrzywdzonego szarpiąc go za odzież, dusząc i kopiąc w brzuch, a następnie dokonali zaboru portfela wraz z zawartością oraz telefonu komórkowego o łącznej wartości 130 złotych.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Janusz O. przyznał się do zarzucanego czynu i wyjaśnił, że będąc pod wpływem alkoholu został nakłoniony do rozboju przez współpodejrzanego Mirosława R., który z kolei nie przyznał się do przestępstwa, zasłaniając się brakiem pamięci co do przebiegu zdarzenia.

Wobec podejrzanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji i zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonym.

Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Obydwaj oskarżeni byli uprzednio karani za przestępstwa przeciwko mieniu.

źródło: rzeszow.po.gov.pl

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.