Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Kolejny rok POWER-a w dębickim Zakładzie Karnym

Od 2016 roku w Zakładzie Karnym w Dębicy realizowany jest projekt pod nazwą: „Podniesienie kwalifikacji zawodowych więźniów w celu ich powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności” w ramach Działania 2.7 „Zwiększenie szans na zatrudnienie osób szczególnie zagrożonych wykluczeniem społecznym”. Celem programu POWER jest wzrost aktywności zawodowej osadzonych, podniesienie kwalifikacji zawodowych oraz zwiększenie zdolności do zatrudnienia, co powinno ułatwić więźniom powrót na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności. Szkolenia uzupełnione są o cykl zajęć aktywizacyjnych oraz kurs pierwszej pomocy przedmedycznej.

W tym roku zostało przeprowadzonych 14 kursów zawodowych z zakresu technologa robót wykończeniowych, brukarza, ogrodnika oraz spawacza. Kwalifikacje zawodowe udało się podnieść 165 osadzonym, tj. 1 młodocianemu i 59 odbywającym karę po raz pierwszy w Oddziale Zewnętrznym w Chmielowie oraz 105 recydywistom penitencjarnym odbywającym karę pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w Dębicy.

źródło: Zakład Karny w Dębicy /Tekst: por Mariusz Konefał/Zdjęcia: st.szer Izabela Rajca

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.