Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Ławeczka Pamięci Świętej Jadwigi Śląskiej już stoi przy Ratuszu

Jutro, 16 października mszą św. o godz. 10.00 w kościele Św. Jadwigi w Dębicy rozpoczną się obchody Dnia Patronki Miasta Dębica Świętej Jadwigi Śląskiej. W tym roku przypada okrągła, 10 rocznica ustanowienia Św. Jadwigi Śląskiej patronką Dębicy. Z tej okazji przy figurze patronki obok dębickiego ratusza stanęła „Ławeczka Pamięci” z pamiątkową inskrypcją.

Na okolicznościowej tabliczce został zamieszczony napis: „Ławeczka Pamięci – Św. Jadwigi Śląskiej, Patronki Miasta Dębicy. Z okazji 10.rocznicy ustanowienia Św. Jadwigi Śląskiej Patronką miasta Dębicy decyzją Watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, na mocy władzy udzielonej jej przez Ojca Świętego Benedykta VI w rocznicę 660 -lokacji miasta Dębicy i 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości”. W podpisie znalazła się Społeczność Szkoły Podstawowej nr 10, Stowarzyszenie „Dziesiątka” oraz Miasto Dębica.

Jutrzejsze uroczystości Dnia Patronki Miasta Św. Jadwigi Śląskiej rozpoczną się uroczystą mszą świętą o godz. 10.00 w kościele pw. Św. Jadwigi Śląskiej w Dębicy. Po mszy o godz. 11.00 odbędą się uroczystości przy figurze Św. Jadwigi przy Ratuszu. Po nich ok. 11.30 odbędzie się sesja nadzwyczajna połączona z wykładem ks. prof. dr hab. Andrzeja Hanichy.

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.