Previous
Next
Previous
Next

Skandal z Zasowie. Przybyli na spotkanie z Krzysztofem Tylcem mieszkańcy wioski zastali zamknięte drzwi gminnego budynku

Krzysztof Tylec i Sławomir Łanucha przed zamkniętymi drzwiami budynku gdzie miało odbyć się spotkanie z mieszkańcami Zasowa.

Dziś o godzinie 18.00 w Zasowie miało się odbyć spotkanie z kandydującym na wójta gminy Żyraków Krzysztofem Tylcem. Przybyłych na nie mieszkańców wsi czekała jednak niemiła niespodzianka w postaci zamkniętych drzwi budynku wielofunkcyjnego, gdzie zaplanowano spotkanie Tylca z mieszkańcami wsi.

– To skandal – nie ukrywa oburzenia Sławomir Łanucha, szef gminnych struktur PiS. Tak się nie prowadzi walki wyborczej.

Krzysztof Tylec miał dziś zaplanowane dwa spotkania w Mokrem i Zasowie. W Mokrem odbyło się ono bez przeszkód w miejscowej szkole, podobnie jak wczoraj w Straszęcinie i poprzednie w Korzeniowie, Woli Żyrakowskiej i innych miejscowościach gminy.

– Zwróciłem się do Urzędu Gminy w Żyrakowie z pismem z prośbą o udostępnienie lokali w celu zorganizowania spotkań wyborczych z naszym kandydatem na wójta Krzysztofem Tylcem. Spotkanie w Zasowie odbyć się miało dziś o godzinie 18.00 w budynku wielofunkcyjnym. Zamknięte drzwi tego budynku przed mieszkańcami wsi i kandydatem na wójta to moim zdaniem skandal –  mówi oburzony Sławomir Łanucha.

Słów krytyki nie ukrywa też Krzysztof Tylec.

– Nie tak wyobrażam sobie walkę wyborczą. Wiadomo, że urzędujący wójt ma uprzywilejowaną pozycję w walce wyborczej bo zarządza z mocy urzędu gminnymi budynkami, ale zamykanie drzwi przed mieszkańcami wsi i kontrkandydatem w wyborach to jest gra nie fair – mówi kandydat na wójta Krzysztof Tylec.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.