Previous
Next
Previous
Next

1 miejsce w regionie, 4 w Polsce i 16 na świecie na 987 uczestniczących drużyn ! Kolejny sukces uczniów dębickiej „Trójki”, tym razem w w międzynarodowym konkursie „Naboj Junior”.

Maciej Mikołajczak, Piotr Czuchra, Szymon Starostka i Daniel Durołek – uczniowie Szkoły Podstawawej nr 3 zajęli I miejsce w zorganizowanym dzisiaj w Tarnowie matematyczno-fizycznym konkursie „Naboj Junior”. W całościowej klasyfikacji tego międzynarodowego konkursu zajęli czwarte miejsce w Polsce i szesnaste na świecie. Po środowym sukcesie w konkursie matematycznym „Naboj +” w Dębicy to drugi wielki sukces podopiecznych Haliny Kolak i Bożeny Czudeckiej, uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębicy.

Náboj Junior to międzynarodowe zawody matematyczno-fizyczne dla czteroosobowych drużyn reprezentujących swoją szkołę podstawową. Zawody trwają 120 minut, podczas których drużyny starają się rozwiązać jak najwięcej zadań. Na początku zawodów każda drużyna otrzymuje sześć zadań. Gdy tylko drużyna poprawnie rozwiąże którekolwiek z zadań, otrzymuje nowe. Odpowiedzi na zadania zazwyczaj są numeryczne. Drużyna, która poprawnie rozwiąże najwięcej zadań, wygrywa.

Konkurs odbywał się dziś równocześnie w Białymstoku, Bielsku-Białej, Grodzisku Mazowieckim, Krakowie, Krośnie, Łodzi, Sosnowcu, Tarnowie, Warszawie i we Wrocławiu, a także w wielu miastach w Czechach i na Słowacji. W każdym mieście tworzony był lokalny ranking drużyn. Uczniowie również mogli porównywać swoje wyniki w rankingu krajowym oraz międzynarodowym.

„Chłopcy doskonale poradzili sobie z zadaniami, które otrzymali do rozwiązania. Byłam bardzo zaskoczona oglądając  na bieżąco na internecie wyniki rywalizacji. Był moment, że chłopcy mieli nawet VI miejsce na świecie. Bardzo mocne drużyny mieli Czesi, którzy jak się dowiedziałam do tego konkursu przygotowują się przez cały rok. Szesnaste miejsce na 987 uczestniczących drużyn to bardzo dobry wynik” – mówi Halina Kolak.

W ubiegłym roku gimnazjaliści, uczniowie dębickiej „Trójki” po raz pierwszy brali udział w tym konkursie. Zajęli wówczas 80 miejsce w ogólnej klasyfikacji międzynarodowej.

Jak podkreślają nauczycielki przygotowujące młodzież do konkursu : Halina Kolak (matematyka) oraz Bożena Czudecka (fizyka) zadania z którymi musieli zmierzyć się uczniowie były o znacznym stopniu trudności.  Zadania, które musieli rozwiązać uczestnicy konkursu  różnią się znacząco od standardowych problemów szkolnych, które zazwyczaj wymagają tylko zastosowania znanej metody. Zadania w Náboju Junior wymagają inwencji i pomysłowości. Sukces w zawodach nie zależy tylko od indywidualnych umiejętności zawodników, ale także od efektywnej współpracy całej drużyny.

W konkursie wzięła udział także młodsza grupa uczniów z klasy VII A w składzie: Amelia Jasek, Natalia Żurek, Maksymilian Wygonik i Tymoteusz Oskarbski. Startująca po raz pierwszy drużyna siódmoklasistów miała okazję  przede wszystkim zobaczyć jak w praktyce wygląda ten konkurs i zaznajomić się z jego zasadami.

 

 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.