Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

II miejsce uczniów dębickiej „Trójki” w konkursie matematycznym „Naboj+”

Zdobywcy II miejsca w konkursie Naboj + Od lewej: Maciej Baniak, Szymon Starostka, Daniel Durołek, Maciej Mikołajczak, Piotr Czuchra, opiekun grupy Halina Kolak, nauczyciel matematyki w SP nr 3

70 uczniów z kilkunastu szkół podstawowych i gimnazjów powiatu dębickiego przez 2,5 godziny rozwiązywało zadania matematyczne w ramach zorganizowanego po raz drugi w II Liceum Ogólnokształcącym w Dębicy przez grupę „Nieobliczalni” konkursie matematycznym „Naboj +”. II miejsce na 14 startujących zespołów zajęli uczniowie klasy VIII A Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębicy. Sukces drużyny w składzie: Maciej Mikołajczak, Piotr Czuchra, Szymon Starostka, Maciej Baniak i Daniel Durołek jest tym większy, że rywalizowali oni z uczniami III klasy gimnazjum, a zadania były z programu szkoły średniej.

Konkurs „Naboj +” organizowany na wzór międzynarodowego konkursu matematycznego dla uczniów liceum odbył się 20 listopada w II Liceum Ogólnokształcącym im. Ks. Jana Twardowskiego. Jego organizatorem jest grupa „Nieobliczalni”, a organizowany jest on w ramach projektu „Poskromić Matematykę ” dofinansowanego przez Fundację mBanku pod patronatem Stowarzyszenia „Uwierz w siebie”.
W konkursie, którego celem jest poszerzanie wiedzy, horyzontów matematycznych i logicznego myślenia uczniów szkół podstawowych i gimnazjów wzięło udział 100 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu dębickiego. W konkursie ważna jest nie tylko wiedza matematyczna, ale także umiejętność pracy w grupie, zdolność do szybkiego myślenia oraz szybkość w bieganiu po kolejne zadania do komisji. Pula nagród to aż 3500 złotych, które w całości przekazywane do rąk uczniów.

Po rozpoczęciu konkursu każda grupa otrzymała zaklejoną kopertę,w które znajdowało się 6 zadań. Uczestnicy po wykonaniu jakiegokolwiek z nich, mieli przedstawić na kartce rozwiązanie komisji sprawdzającej przy odpowiednim stoisku. Każdą kolejną kartkę z zapisanym wynikiem grupa przekazywała komisji i zabierała się za rozwiązywanie kolejnego zadania. Jeżeli grupa trzykrotnie podała błędne rozwiązanie danego zadania,to przy kolejnym podejściu komisja sprawdzająca miała prawo żądać zaprezentowania toku rozumowania. Podczas konkursu uczniowie nie mogli korzystać z żadnych pomocy: internetu, telefonów, kalkulatorów, pomocy osób trzecich ect.

Grupę uczestników z klasy VIII A SP nr 3 w składzie: Maciej Mikołajczak, Piotr Czuchra, Szymon Starostka, Maciej Baniak, Daniel Durołek do konkursu od początku października br. przygotowała Halina Kolak, nauczyciel matematyki w SP nr 3 w Dębicy. Przygotowania polegały m.in. na rozwiązywaniu zadań z wcześniejszej edycji konkursu .

„Do tego konkursu, który jest organizowany na bardzo wysokim poziomie zgłaszane są najlepsze zespoły reprezentujące poszczególne szkoły z całego powiatu. Tym bardziej się cieszę, że zespół moich uczniów z klasy VIII a Szkoły Podstawowej nr 3 zajął bardzo wysokie II miejsce na dwadzieścia uczestniczących drużyn. Początkowo trochę nie dowierzałam, że tak dobrze im poszło. Wiedziałam, że są zdolni osiągnąć dobry wynik, ale że zdobędą II miejsce w całym konkursie to już dla mnie bardzo miła niespodzianka” – mówi Halina Kolak dodając, że to nie koniec atrakcji dla uczniów, bo już z 14 na 15 grudnia w II LO w ramach kontynuacji tego projektu odbędzie się „Noc Matematyczna” podczas której młodzież będzie całą noc rozwiązywała zadania.

Zwycięskie drużyny oprócz satysfakcji ze zwycięstwa od sponsora konkursu Fundacji mBanku-u otrzymały nagrody. W przypadku zajęcia II miejsca była to karta podarunkowa o wartości 200 złotych do Media Expert dla każdego członka zwycięskiej drużyny.

Ta sama zwycięska ekipa została zgłoszona także na konkurs Naboj Junior, konkurs matematyczno-fizyczny który w najbliższy piątek, 23 listopada odbędzie się w Tarnowie.

LAUREACI KONKURSU MATEMATYCZNEGO „NABOJ +” 2018

I miejsce Miejskie Gimnazjum nr 3 w Dębicy
Drużyna w składzie : Aleksander Buszek,Dominik Cudak,Katarzyna Rojek, Maciej Mitek,Dawid Rusin. Opiekun Danuta Czarnecka

II miejsce Szkoła Podstawowa nr 3
Drużyna w składzie: Maciej Mikołajczak, Piotr Czuchra, Szymon Starostka, Maciej Baniak, Daniel Durołek. Opiekun Halina Kolak

III miejsce Wola Wielka
Drużyna w składzie: Weronika Chmura, Wiktoria kleszcz, Łukasz Grych, Tomasz Kułak, Patryk Persak. Opiekun Aneta Feret-Kłys

 

 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.