Previous
Next
Previous
Next

I ty możesz zostać członkiem Mensy: zbadaj swoje IQ profesjonalnym testem w Rzeszowie

15 grudnia br. (sobota) w Hotelu Metropolitan w Rzeszowie odbędzie się sesja testowa Mensy dla mieszkańców Podkarpacia. Organizatorem testów jest Stowarzyszenie Mensa Polska. 30 listopada br. zostały uruchomione zapisy na wspomnianą sesję. Badania, z uwagi na duże zainteresowanie, przeprowadzone zostaną w trzech turach trwających ok. godzinę każda. Jest to już druga sesja testowa organizowana w tym roku w Rzeszowie. W poprzedniej, styczniowej, wzięło udział ok. 50 osób, a kilkoro z nich uzyskało wynik pozwalający na wstąpienie do Stowarzyszenia. Warto się sprawdzić, gdyż wynik testu może zaskoczyć i otworzyć furtkę do poznania ciekawych osób, przeżycia niezapomnianych przygód czy nawet znalezienia wymarzonej pracy.

W ramach sesji przeprowadzone zostanie badanie ilorazu inteligencji (tzw. IQ), którego wynik o wartości powyżej 130 punktów w skali Wechslera umożliwia danej osobie wstąpienie do Mensy. Testy IQ prowadzone są przez wykwalifikowanych psychologów przy pomocy specjalistycznych narzędzi, dzięki czemu są obiektywnym sprawdzianem zdolności i umiejętności. Badania biorą pod uwagę inteligencję abstrakcyjną i są niezależne kulturowo. Test nie składa się z zadań językowych czy matematycznych, lecz obrazkowych, dzięki czemu wynik nie zależy od wykształcenia.

Koszt udziału w teście to 50 zł, co stanowi kwotę kilkakrotnie niższą od cen podobnych badań w poradniach psychologicznych. W sesji testowej mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 15 lat, a zapisów można dokonać poprzez stronę internetową Stowarzyszenia https://www.mensa.org.pl/testy/. Na miejscu potrzebny będzie dokument ze zdjęciem, oraz – w przypadku osób niepełnoletnich – pisemna zgoda rodzica lub opiekuna na wzięcie udziału w badaniu. Wszyscy chętni powinni się spieszyć, gdyż liczba miejsc jest ograniczona. Wyniki testów będą poufne i nie zostaną nigdzie opublikowane. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający jego wynik, a najlepsi zostaną zaproszeni do członkostwa w Stowarzyszeniu.

Mensa International to najstarsza i najbardziej znana organizacja non-profit zrzeszająca osoby o najwyższym ilorazie inteligencji. Została założona w Anglii w 1946 roku przez Rolanda Berrila – adwokata, i dr Lance’a Ware’a – naukowca i prawnika. Jedynym kryterium przynależności do stowarzyszenia jest IQ mieszczące się w górnych 2% populacji. Do stowarzyszenia należy ponad 134 tys. osób w ponad 100 krajach. W Polsce Mensa funkcjonuje od 1989 roku i liczy ok. 1500 członków.

Celem Stowarzyszenia jest stwarzanie swoim członkom środowiska, w którym będą mogli rozwijać swój potencjał intelektualny i zainteresowania, motywować się wzajemnie do działania, dążyć wspólnie do przeróżnych celów lub po prostu spędzać razem czas. Organizacja propaguje także wiedzę o inteligencji, a miejsce w niej znajdą zarówno umysły ścisłe jak i humanistyczne.

Swoje działania na rynkach lokalnych Stowarzyszenie realizuje poprzez tzw. Grupy Regionalne. Członkowie prężnie działającej grupy rzeszowskiej spotykają się wspólnie kilka razy w miesiącu, aby dyskutować na różne tematy, uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych, odwiedzać wspólnie interesujące miejsca w mieście i okolicach czy rozerwać się przy grach i łamigłówkach. „Wstąpienie do Mensy jest szansą na poznanie wielu ciekawych osób o przeróżnych zainteresowaniach i poglądach na świat, z którymi łączy nas potencjał intelektualny, dzięki czemu łatwo znaleźć z nimi wspólny język. Jako że Mensa zrzesza osoby w różnym wieku, z różnych branż i środowisk, jest świetną bazą do zawierania interesujących znajomości, poszerzania horyzontów i dyskusji na wiele tematów.” – mówi Mateusz Cząstka, koordynator GR Rzeszów.

Link do strony z zapisami: https://www.mensa.org.pl/testy/

Wszelkich dodatkowych informacji na temat Sesji testowej udziela koordynator ds. Sesji Testowych Jarosław Lubelski, e-mail: iqtest@mensa.org.pl

Informacji na temat działalności stowarzyszenia w okolicach Rzeszowa udziela koordynator Rzeszowskiej Grupy Regionalnej Mateusz Cząstka, tel. 880 008 034, e-mail: rzeszow@mensa.org.pl

źródło: mensa.org.pl

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.