Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Nie ma już Rzemieślnika Taurus Pilzno – jest Klub Sportowy Pilzno?

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć ze sportowej mapy Polski zniknęła nazwa  Rzemieślnik Taurus Pilzno. Na jego miejsce utworzono Klub Sportowy Pilzno. – To prawda, takie zmiany zaszły w pilźnieńskim klubie – mówi były prezes „Rzemieślnika” Roman Maciejowski. W nowej nazwie klubu nie ma słów „Rzemieślnik” i”Taurus”.

W ubiegły piątek odbyła się dalsza część walnego zgromadzenia Klubu Rzemieślnik Taurus Pilzno. Cały dotychczasowy Zarząd podał się do dymisji. To efekt pominięcia nazwy „Taurus” w napisie, który pojawił się na budynku klubu. Z finansowania po tym wydarzeniu wycofał się główny sponsor firma „Taurus”. – Wspierałem klub przez 23 lata, od początku jego powstania. W tym czasie „Taurus” przekazywał rocznie  na rzecz „Rzemieślnika” blisko 200 tys. zł. Regularnie co miesiąc na konto firmy przelewaliśmy kilkanaście tysięcy złotych – mówi prezes firmy Stanisław Jarosz.

Jarosz w ubiegłym roku zapowiedział, że wstrzymuje finansowanie i liczył na pozytywne załatwienie sprawy z napisem na budynku klubu. – Nikt jednak z Urzędu Miasta nie skontaktował się ze mną i nie rozmawiał na ten temat. Pojawiały się natomiast złośliwe komentarze, że trochę „Taurus” się podroczy i znów wróci do finansowania klubu. W takiej sytuacji dalsze wspieranie klubu nie miało żadnego sensu wizerunkowego i ekonomicznego – dodaje z żalem Jarosz. Uczyniłem to z prawdziwym bólem serca, bo tworzyłem ten klub od początku, ale żaden sponsor nie może pozwolić sobie na takie traktowanie.

Razem z Jaroszem z działalności na rzecz klubu wycofał się cały dotychczasowy Zarząd. W miniony piątek powołano nowe władze. Prezesem wybrano  Marcina Kudłacza, a jego zastępcami zostali Wojciech Sztorc i Michał Wilczyński. Członkami zarządu zostali: Tomasz Baca, Wojciech Ochab, Dominik Urjasz oraz Andrzej Wadas.

-Przekazaliśmy naszym następcom klub bez długów, a koncie jest też pewna suma. Pod względem sportowym też nie mamy się czego wstydzić – przez ostatnie lata „Rzemieślnik Taurus Pilzno” nigdy nie spadł poniżej czwartej ligi- mówią zgodnie Stanisław Jarosz i Roman Maciejowski. Teraz przekazaliśmy stery rządów w klubie młodszemu pokoleniu i życzymy im jak najlepiej.

Jak nam się udało nieoficjalnie dowiedzieć klub nie będzie już nosił nazwy „Rzemieślnik Taurus” Pilzno a Klub Sportowy Pilzno.

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.