Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Silny wiatr wyrządził szkody w powiecie. Dzisiaj w nocy także będzie mocno wiało

fot. OSP Paszczyna

Zerwane dachy, powalone drzewa, uszkodzone linie energetyczne. To obraz powiatu dębickiego po dzisiejszej nocnej wichurze. Jednostki straży pożarnej zarówno tej zawodowej jak i druhów ochotników interweniowali w kilkunastu miejscowościach na terenie całego powiatu dębickiego. Niestety według przedstawionych prognoz również dzisiejsza noc nie będzie należała do spokojnych i można się spodziewać bardzo silnego wiatru.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Państwowy Instytut Badawczy-Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało dzisiaj w godzinach popołudniowych ostrzeżenie meteorologiczne o możliwości wystąpienia m.in. na terenie powiatu dębickiego w godzinach od 22.00 10 marca 2019 do 07.00 11 marca wystąpienia silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 60 km/h, w porywach miejscami od 90 km/h do 100 km/h z zachodu
Obszar: powiaty: dębicki(14), jarosławski(15), kolbuszowski(14), leżajski(15), lubaczowski(15), łańcucki(15), mielecki(15), przeworski(15), ropczycko-sędziszowski(14), rzeszowski(15), Rzeszów(15).
W wyniku silnego wiatru który wiał w nocy z soboty na niedzielę na terenie powiatu dębickiego strażacy interweniowali kilkadziesiąt razy. Interwencje miały miejsce m.in. w:
– Latoszynie: zerwany dach
– Głobikowa: uszkodzony dach
– zerwany dach z budynku mieszkalnego w Dębicy na ulicy Budzisz
– Zerwane poszycie dachu na budynku gospodarczym w Lipinach
– zerwanego dachu budynku mieszkalnego w Pilźnie na ulicy 3 Maja.
– powalone drzewo w lesie na „bukowej” (Stasiówka).
– zerwany dach z domu mieszkalnym w miejscowości Stobierna.
– Zerwany dach z budynku mieszkalnego w miejscowości Grabiny.
– Usunięcie powalonych drzew w miejscowości Lipiny.
– uszkodzenie przez porywisty wiatr pokrycia dachowego na jednym z domów mieszkalnych w miejscowości Pustynia.
– Uszkodzony dach na budynku w miejscowości Januszkowice.
– usunięcie powalonego drzewa w miejscowości Głobikowa.
– Zerwany dach w miejscowości Parkosz i złamane drzewo w miejscowości Latoszyn
Zdjęcia: FB OSP Siedliska Bogusz, Stasiówka, Paszczyna, Łęki Dolne, Grabiny.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.