Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Wielki sukces dębiczanina w USA. Tomasz Puzon zdobywa pas IFK Kyokushin Americas Cup na Arnold Classic

Prestiżowa gala International Arnold Battle of Columbus (ABOC) na Martial Arts Festival w USA Columbus Ohio zakończyła się sukcesem dla dębiczanina Tomasza Puzona. To wielki, historyczny sukces. Zwycięstwo Puzona  jest pierwszym takim tytułem dla Polski. Reprezentant Polski został pierwszym mistrzem prestiżowej organizacji  IFK Kyokushin i wywalczył pas International Americas Champion w wadze średniej.

Walka dębiczanina z zawodnikiem z USA Johnem  potrwała pełen, mistrzowski, 3 rundowy dystans. Przez cały pojedynek zawodnicy pokazali się ze swojej najlepszej strony i stoczyli bardzo wyrównany pojedynek. Zwycięzcę wyłonić musiała piątka sędziowska. Ci jednogłośnie  wskazali na Tomasza Puzona. Fighter I.K.O. Nakamura Poland wykazał się nie tylko umiejętnościami, ale także hartem ducha, nieustępliwością i niezwykle silną wolą walki. Swój tytuł zadedykował swojej żonie Kasi która tego dnia obchodziła swoje urodziny.

Arnold Battle of Columbus jest częścią znanego na całym świecie Arnold Classic ,została założona przez SGM Joon Choi i Arnolda Schwarzeneggera i to właśnie w ich imieniu Tomasz Puzon został zaproszony do walki o pas przez Shihan Mike Monaco lidera IFK Kyokushin Karate w USA.
Takiego zaproszenia nie mógł odmówić były dwukrotny Mistrz Ameryk z 2009r i 2011r znany także z telewizji z takich programów jak „Zakad? Zakład!” , „WIpeout Wymiatacze” , „Ugotowani” czy „Celebrity Splash”.
Puzon porzucił media i przeszedł bardzo intensywny okres przygotowawczy pod okiem trenera Marcina Sieradzkiego, który podjął się przygotowania Tomasza Puzona do walki po 8 letniej przerwie. To dzięki jego pomocy i zaangażowaniu udało się osiągnąć tak dobry wynik na zawodach rangi międzynarodowej.

Tomasz Puzon otrzymał również statuetkę  „Arnold Battle of Columbus Bruce Lee and Legends of Martial Arts Hall of Honor”  którą to zgodnie ze zwyczajem wręczył na specjalnie wydanym bankiecie sam  Joon P. Choi. Ta nagroda ma na celu uhonorowanie tych zawodników  sztuk walki, którzy poświęcili swoje życie na propagowaniu i zgłębianiu sztuk walki.
Tego dnia wyróżniono także drugiego Polaka Shihan Piotra Sawickiego który poprowadził jedyne w swoim rodzaju seminarium podczas Martial Arts Festival . W poprzednich latach wyróżnieni byli oprócz Arnolda Schwarzeneggera takie gwiazdy Sztuk Walki jak Don the Dragon Wilson czy Cynthia Rothrock zwana „Królową Sztuk Walki”

Tomasz Puzon na razie nie chce zdradzić nam swoich następnych wyzwań. Zaraz po walce udał się na krótkie wakacje do Marco Island na Florydzie. Czy to będą kolejne sportowe wyzwania czy może jakiś kolejny show w telewizji zobaczymy wkrótce.

 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.