Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Ile osób Niemcy rozstrzelali w odwecie za zamach na pociąg? Wiemy o 54 koło Cegielni, czy było więcej ofiar?

Podczas okupacji Armia Krajowa regularnie przesyłała do rządu w Londynie raporty o sytuacji w okupowanej Polsce oraz akcjach represyjnych okupanta wobec ludności. Do naszej redakcji dotarła kopia takiego raportu, z którego wynika, że zakładnicy rozstrzelani koło Cegielni to nie były jedyne ofiary, jakie straciły życie w odwecie na zamach na niemiecki pociąg w rejonie Grabin. Mowa jest jeszcze o kolejnych pięćdziesięciu ofiarach rozstrzelanych w Grabinach, 30 w Puszczy Niepołomickiej i 50 w Podłężu. Ktoś z naszych Czytelników ma może bardziej szczegółową wiedzę na ten temat? Zapraszamy na nasz profil FB do dyskusji.

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.