Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

1972. Samoloty nad Dębicą. Tak 50 lat temu świętowano 1 Maja

Dzisiaj 1 Maja to już niemal zapomniane święto. W latach PRL-u było to natomiast jedno z najważniejszych świąt państwowych. 1 Maja obchodzony był od lat ’50 do końca 80 z wielką pompą. Pochody, festyny, pikniki. Wszystko dla ludu pracującego. Tylko dzieci ze szkół podstawowych i średnich wbrew swej woli i chęci musiały uczestniczyć w tych pochodach ze szturmówkami. Nieobecność na nich kończyła się obniżeniem zachowania.

W 2019 roku po raz pierwszy dzięki uprzejmości Pana Jerzego Godzisza zaprezentowaliśmy film z 1972 roku z pochodu 1 Majowego w Dębicy. Jak mówi  autor  film  kręcony  został kamerą super 8 mm  Newa 3 na materiale materiał  Orwo i własnoręcznie chemicznie obrobiony.

Dzięki uprzejmości Pana Pawła Miłosza prezentujemy także kilka zdjęć z archiwum „Mechanika” z pierwszomajowego pochodu w Dębicy w latach ’70 XX wieku.

Podziękowania dla Pani Ewy Król za udostępnienie zdjęć z pochodu 1 majowego z Pustkowa Osiedla

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.