Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

„Radio Biwak” w Dębicy

Kamper Polskiego Radia Rzeszów zaparkował wczoraj (11.08) w Parku Sokoła przy Domu Kultury Śnieżka. W wakacyjnej audycji „Radio Biwak” gościli regionaliści, przedstawiciele kultury, sportu oraz władze miasta.

Do plenerowego studio przybywali zarówno zaproszeni goście, jak również mieszkańcy Dębicy i słuchacze radia. W dwugodzinnym bloku trwającym od godz. 10:00 do 12:00 wystąpili: Mariusz Szewczyk burmistrz Dębicy, który mówił m.in. o planowanym festiwalu „Muzyczne Korzenie – Krzysztof Penderecki in memoriam” oraz Paweł Adamek relacjonujący jak od ponad 20 lat wystawiane są w mieście opery realizowane przez artystów amatorów. 

O bogatej tradycji wojskowości i niedzielnych obchodach Święta Wojska Polskiego opowiadali: Maciej Małozięć wiceburmistrz Dębicy oraz ppłk Witold Witkowski szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Mielcu.

Podczas programu, słuchacze z Podkarpacia i Mazowsza, dowiedzieli się o atrakcjach Dębicy i regionu, a także ważnych postaciach związanych z Dębicą. O historii lokalnej opowiedział regionalista i wieloletni dyrektor szkoły podstawowej i gimnazjum Zbigniew Drzymała oraz kustosz Muzeum Regionalnego w Dębicy Tomasz Czapla.

W programie nie zabrakło przedstawicieli świata sportu. W plenerowym studnio gościli: Mirosław Kalita – były piłkarz i trener Wisłoki, a obecnie asystent trenera reprezentacji Polski w piłce nożnej, Andrzej Jedynak – trener zapasów i sumo oraz Marta Pawełko-Tokarz – dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W świat kultury i muzyki, zarówno klasycznej, jak również ludowej, zaprosili członkowie Bohema Trio oraz przedstawiciele Zespołu Pieśni i Tańca „Igloopolanie” działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury.    

Dzięki współpracy między regionalnymi ośrodkami Polskiego Radia, o tym co warto zobaczyć w Dębicy, mogli dowiedzieć się słuchacze nie tylko z Podkarpacia, ale także Mazowsza. Audycję prowadzili Iwona Piętak z  Radia Rzeszów i Paweł Bobrowski z Radia dla Ciebie nadającego z Warszawy na obszarze województwa mazowieckiego.

źródło: UM Dębica

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.