Previous
Next

Jubileusz Muzeum Regionalnego

Mszą św. i sesją popularnonaukową pt. „Muzeum-dziedzictwo i regionalna tożsamość” rozpocznie się jubileusz 20-lecia działalności Muzeum Regionalnego w Dębicy. W ramach obchodów odbędzie się również wernisaż wystaw oraz Noc w Muzeum.

Jubileuszowe uroczystości rozpoczną się Mszą św. o godz. 8:00 w kościele św. Jadwigi. Następnie o godz. 10:00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego rozpocznie się sesja popularnonaukowa pt. „Muzeum-dziedzictwo i regionalna tożsamość”.

Na godz. 13:30 z kolei zaplanowano w budynku głównym Muzeum Regionalnego otwarcie wystaw stałych : „Dębica – Portret miasta i jego mieszkańców 1358-1939″ oraz „Ziemia dębicka w pradziejach i wczesnym średniowieczu”.

O godzinie 18:00 odbędzie się wernisaż wystawy czasowej organizowanej we współpracy z Galerią Sztuki MOK w Dębicy „Horyzonty bliskie. Dębica i ziemia dębicka oczami artystów”.

W piątek w godz. od 16:00 do 24:00 odbędzie się Noc w Muzeum. Będzie można zwiedzać wystawy, wejść do czołgu oraz wziąć udział w pikniku w średniowiecznym stylu z Drużyną Wojów Czarny Sokół.

źródło: UM Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.