Previous
Next

Są pierwsze truskawki na ulicznych straganach. Cena zwala z nóg

Na ulicach Dębicy pojawili się pierwsi sprzedawcy polskich truskawek. Amatorzy tych smacznych owoców muszą zapłacić nawet 30 zł za kilogram.

-To owoce spod osłon. Uprawiane w tunelach foliowych lub szklarniach. Często musiały być dogrzewane, bo tegoroczna wiosna jest chłodna. Dlatego cena jest wysoka – tłumaczy jeden ze sprzedawców.
W naturalnych uprawach truskawki są teraz na etapie kwitnienia. Zaowocują za około trzy tygodnie. Niestety, chłodne noce, a nawet przymrozki mogą spowodować, że tegoroczne ceny tych owoców będą spore.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.