Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Weekend wspomnień. Dębica na kolorowej fotografii sprzed 40 lat !

Budynek z pierwszej z fotografii kojarzy najprawdopodobniej każdy w Dębicy. To willa przedwojenna „Wiluszówka” przy ul. Rzeszowskiej (przed wojną Mickiewicza) należąca najpierw do dębickiego notariusza Wilusza, a później do żydowskiej rodziny Zucker, której prawie wszyscy członkowie zginęli w Zagładzie. Ocalała jedynie córka właściciela Jadwiga Zucker, którą ocalił a po wojnie się z nią ożenił Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata Michał Róg.

Historię Jadwigi i Michała można przeczytać pod tym linkiem: Michał Róg i Jadwiga Zucker – miłość w czasach Zagłady – Ziemia Dębicka (ziemiadebicka.pl)

Na kolejnym zdjęciu jest budynek … no właśnie jaki to budynek i gdzie się znajduje. Stoi do dziś.

Budynek „Rolnika” w Rynku, lata 80. XX wieku

Przeczytaj także: Weekend wspomnień. Niezapomniany bar „Zacisze” z okienkiem z lodami włoskimi i Motozbyt. Pamiętacie ? – Ziemia Dębicka (ziemiadebicka.pl)

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.