Previous
Next
Previous
Next

Marsz dla Życia i Rodziny odbędzie się w Dębicy 12.10.2014r

marszJedną z wielu inicjatyw towarzyszącym obchodom XIV Dnia Papieskiego będzie organizowany Marsz dla życia i rodziny ,który odbędzie się w Dębicy w dniu 12 października 2014 roku. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski XIV Dzień Papieski obchodzić będziemy pod hasłem „Jan Paweł II – Świętymi Bądźcie”.
Patronat honorowy nad marszem objęli biskup tarnowski Andrzej Jeż oraz burmistrz Dębicy Paweł Wolicki. W Urzędzie Marszałkowskim zostały złożone stosowne dokumenty odnośnie patronatu Marszałka Województwa .W skład komitetu organizacyjnego wchodzą trzy osoby: Stanisław Wielgut, Mariusz Szewczyk i Marcin Grabowy. Od miesiąca stycznia odbywają się spotkania Komitetu Organizacyjnego na których omawiane są sprawy związane z organizacją marszu. Ustalona została trasa przemarszu i rozwiązane zostało wiele istotnych spraw dotyczących przebiegu imprezy.
Planowany przebieg Marszu:
11.00 – Msza Święta w kościele Miłosierdzia Bożego .
13.00 – Przejście ulicami miasta: Robotniczą, Rzeszowską, Cmentarną, Ks. Jerzego Popiełuszki, Tadeusza Kościuszki, Rzeszowską, Rynek;
14.00 – Piknik rodzinny i koncert zespołu muzycznego na płycie Rynku.
Zakończenie całości przewidywane jest ok. godz. 16.00.
W miesiącu marcu zostaną ogłoszone konkursy związane z Marszem dla Życia i Rodziny dla uczniów powiatu dębickiego we wszystkich kategoriach wiekowych. Będzie to konkurs plastyczny ,literacki, fotograficzny i konkurs na prezentację multimedialną.
W tygodniu poprzedzającym Marsz dla życia i rodziny we wszystkich parafiach dębickich będzie można wysłuchać wielu ciekawych prelekcji związanych z nauką Papieża Jana Pawła II dotyczących rodziny .
Dla każdego uczestnika marszu przewidziany jest gorący posiłek i pamiątkowy dyplom uczestnictwa .
 
 
 
 
 
 
 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.