Previous
Next
Previous
Next

Uroczystości 3 Maja w Jodłowej

jjjjjjjjjjjjjjjjjjjjW tym roku mija 100 lat gdy w Jodłowej postawiono pomnika konstytucji 3 Maja oraz Bitwy Racławickiej. Z tego też tytułu tegoroczne obchody majowego święta będą wyjątkowo uroczyste. Będzie pokaz artyleryjski, pokazy szermierzy  oraz walki kosynierów.
Obchody święta Konstytucji 3 maja rozpoczną się o  godz. 10.15 się mszą świętą z udziałem pocztów sztandarowych. Po nabożeństwie uczestnicy uroczystości przejdą przed pomnik, gdzie o godz. 11.30 hymn rozpocznie oficjalne uroczystości. Tam okolicznościowe przemówienie wygłosi wójt gminy Robert Mucha. Po nim odbędzie się apel poległych, salwę honorową i złożenie wieńców przed pomnikiem. O godz. 12.15 rozpocznie się widowisko historyczne z udziałem grup rekonstrukcyjnych różnych epok. Będzie przemarsz wojsk, pokaz musztry piechoty, salwy z muszkietów, walki kosynierów, pokaz artyleryjski i salwy z armaty oraz pokaz szermierzy.

Podziel się z innymi

Shares

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.