Previous
Next
Previous
Next

Utwardzą drogi dojazdowe na dawnym poligonie

Poligon-tereny mieszkanioweJuż na przełomie maja i czerwca rozpoczną się prace zmierzające do utwardzenia głównych dróg dojazdowych do działek budowlanych na terenie dawnego poligonu w Straszęcinie, gdzie powstaje osiedle mieszkaniowe. Planowane prace mają na celu wprowadzenie udogodnień dla osób, które nabyły na tym terenie działki i rozpoczynają budowę swoich domów. Przewidywany koszt inwestycji którą realizują władze miejskie Dębicy to ok. 300 tys. zł.
Miasto Dębica miało do sprzedaży przeszło 160 działek na terenie dawnego poligonu w Straszęcinie. Zdecydowana większość nich już została sprzedana. W miejskiej ofercie pozostało jedynie 5 działek, które zostaną wystawione w przetargu w maju. Na terenie dawnego poligonu powstaje osiedle mieszkaniowe. Pierwszy dom już został wybudowany, trzy kolejne są na etapie fundamentów, na pięć kolejnych są wydane pozwolenia na budowę. Władze miejskie żeby stworzyć dogodne warunki do prowadzenia inwestycji na tym terenie zadecydowały o wykonaniu utwardzenia wewnętrznych dróg dojazdowych na obszarze powstającego osiedla. „Na utwardzenie dróg na terenie powstającego osiedla mieszkaniowego zamierzamy przeznaczyć ok. 300 tys. złotych. Drogi będą utwardzane betonowymi płytami. Prace powinny rozpocząć się na przełomie maja i czerwca bieżącego roku. W 2015 roku planujemy natomiast przygotowanie projektu wodno-kanalizacyjnego na tym terenie” – mówi burmistrz Dębicy Paweł Wolicki.
Działki na terenie dawnego poligonu w Straszęcinie były bardzo chętnie nabywane przez inwestorów. Za jeden ar działki trzeba było zapłacić średnio nieco ponad 3 tys. zł. W sąsiedztwie działek budowlanych znajdują się także tereny pod działalność handlowo-usługową, a na samych obszarze powstającego osiedla mieszkaniowego miasto pozostawiło sobie do dyspozycji dwie działki na których powstanie plac zabaw dla dzieci.
 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.