Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Wizyta w Gminie Dębica Wojewody Podkarpackiej Alicji Wosik

1979914_498862606903233_6975859818891781865_o5 kwietnia Gminę Dębica odwiedziła Wicewojewoda Podkarpacki Alicja Wosik, Pani Wojewoda była pod wrażeniem Kompleksu Basenów „Nemo” w Pustkowie-Osiedlu oraz uzbrojenia terenów podstrefy ekonomicznej w Pustkowie, wizyta objęła również złożenie wieńca i zniczy na Górze Śmierci oraz krótki wykład i zwiedzanie Ekspozycji Historyczno-Dydaktycznej. Na zakończenie odbyło się w Centrum Kultury i Bibliotek spotkanie, którego głównym tematem było pozyskiwanie przez Gminę Dębica środków z Wojewódzkiego Funduszu i środków z Uni Europejskiej. Zwrócono uwagę, ze rewitalizacja obiektów na Gorze Śmierci odbyła się tylko nakładami ze środków gminy ok.450 tys.zł, wsparcia odmówili Starosta Powiatu Dębickiego Pan Bielawa oraz organy państwowe. Podsumowując wizytę przytaczamy wpis Pani Vice Wojewody na portalu społecznościowym: „Gmina Dębica to jedna z największych pod względem liczby ludności gmin Podkarpacia. Położona na styku dwóch województw, przy autostradzie, modernizowanej magistrali kolejowej E-30 (Kraków-Medyka) oraz na osi płn-pd. do przemysłowego Mielca znakomicie wykorzystuje swoje położenie i potencjał. Jest też dobrym przykładem tego jak fundusze unijne zmieniają Polskę Lokalną. Właśnie trwa uzbrajanie 20 hektarów specjalnej podstrefy ekonomicznej dla przyszłych inwestorów (w minionym roku nasz rząd przedłużył funkcjonowanie i powierzchnię SSE), w planie jest kolejnych 60 ha. Warto zauważyć, że obok udogodnień inwestycyjnych tworzone są też przyjazne warunki do życia – samorząd zainwestował w wielofunkcyjne, imponujące centrum rekreacji – GOSiR, w skład którego wchodzą m.in. baseny kryte i odkryte oraz 4 „Orliki”, korty tenisowe oraz boiska wielofunkcyjne. Warto też zatrzymać się w gm. Dębica, by pochylić nad śladami martyrologii utrwalonymi na Górze Śmierci i w zrekonstruowanym hitlerowskim obozie pracy, tworzącymi obecnie Europejskie Centrum Pamięci i Pojednania. Powinna to być obowiązkowa lekcja historii dla uczniów z całego regionu. Dziękuję samorządowcom za zaproszenie i możliwość zapoznania się z bliska z funkcjonowaniem gminy”.

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.