Previous
Next
Previous
Next

Kolej zagospodaruje teren wokół dworca PKP

dworzec PKP (1)1100 metrów kwadratowych chodników oraz 430 metrów kwadratowych dróg zostanie przebudowanych w ramach prac remontowych, które za kilka miesięcy rozpoczną się przy budynku dworca PKP w Dębicy. W bezpośrednim sąsiedztwie dworca powstanie 20 nowych miejsc postojowych. W planach jest również budowa wielopoziomowego parkingu we wschodniej części dworca.
Przebudowa dębickiego dworca ma rozpocząć się jeszcze w tym roku. W ramach prowadzonych prac ma zostać gruntownie wyremontowany budynek, wymieniona w nim stolarka okienna i drzwiowa, podłogi, uruchomione Centrum Informacyjne oraz świetlica dla dzieci i młodzieży o której funkcjonowanie i finansowanie zadbają władze miasta. Podczas remontu ma zostać także uporządkowane i odnowione najbliższe otoczenie dworca.
„ W bezpośrednim sąsiedztwie dworca powstanie 20 nowych miejsc postojowych. Sześć z nich będzie zlokalizowanych tak jak dotychczas na wprost wejścia głównego do hali dworca, natomiast pozostałe usytuowane będą m.in. w zachodniej części dworca , od strony Krakowa” – mówi Paweł Kośmicki, architekt zajmujący się przebudową obiektu. Miejsca przed samym wejściem będą przeznaczone do krótkiego postoju i specjalnie oznakowane. Teren ma zostać wyłożony kostką brukową. Powiększona ma być także część chodnika przylegająca bezpośrednio do budynku, tak aby piesi mogli się swobodnie poruszać. „ Planujemy wyłożenie kostki na szerokości prawie 3 metrów i bierzemy pod uwagę ustawienie ograniczników, które nie pozwolą wjeżdżać na chodnik dla pieszych tak jak ma to miejsce obecnie” – objaśnia Paweł Kośmicki. Od strony zachodniej dworca planowane jest również zamontowanie ekranu akustycznego, który będzie tuż przy budynku oraz umiejscowienie w budynku biura straży ochrony kolei. W planach PKP jest także budowa centrum handlowego oraz dodatkowego parkingu we wschodniej części dworca.
„Prowadzimy rozmowy z przedstawicielami PKP w temacie budowy wielopoziomowego parkingu w miejscu gdzie obecnie stoi budynek, w wschodniej części dworca” – mówi burmistrz Dębicy Paweł Wolicki. Rozpoczęcie prac przy przebudowie dworca PKP przewidziane jest za kilka miesięcy. Termin zakończenia tej inwestycji to koniec 2015 roku.
 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.