Previous
Next
Previous
Next

Ponad metrowy wąż w dębickim ogródku

imgp5207nk
Zaskroniec taki jak ten zawędrował do ogrodu naszego Czytelnika. Niestety, nie przeżył konfrontacji z psem.
Fot. Bogusław Świątek

Wychodząc z domu nagle zauważyłem zakrwawionego psa biegającego po ogrodzie – mówi nasz Czytelnik. Po chwili okazało się, że pies walczy z ponad metrowym wężem. Wszystko to wydarzyło się kilka dni temu w Dębicy w okolicach  Galerii Raj.
Nasz Czytelnik mieszka w domu jednorodzinnym otoczonym ogrodem. Posesja jest ogrodzona dzięki czemu pies może biegać luzem po jej terenie. Kilka dni temu jednak pojawił się na niej nieoczekiwany gość.
Byłem kompletnie zaskoczony gdy zobaczyłem psa, który walczy z wężem w moim ogrodzie – relacjonuje nasz Czytelnik. Wąż był  mocno pokiereszowany i cały we krwi, podobnie zakrwawiona była sierść mojego psa.  Udało mi się odgonić psa od węża i przyjrzałem mu się dokładnie. Gad miał ponad metr długości i nie ruszał się. W pierwszej chwili pomyślałem, że to żmija. Bałem się o psa, obawiałem się, że mógł zostać ukąszony. Zapakowałem węża w reklamówkę i pojechałem z nim do dębickiego nadleśnictwa aby pomogli mi określić co to za gatunek. Tam po bliższych oględzinach okazało się, że jest to zaskroniec. Miał dokładnie 120 cm długości.
Zaskroniec to pospolity i całkowicie nieszkodliwy dla człowieka wąż. W Polsce może osiągać wielkość do 150 cm – samice i do 80 cm samce. W rejonie Dębicy często można go spotkać w południowej części miasta, nad brzegami Wisłoki. Jest raczej płochliwy, unika kontaktu z człowiekiem. Ten który odwiedził ogród naszego Czytelnika niestety nie przeżył konfrontacji z psem,  któremu nic się nie stało. Krew na jego sierści była krwią węża.
 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.