Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Wyróżnienie dla Miasta Dębicy

dyplom dla Gminy Miasta DębicyMiasto Dębica zostało wyróżnione w programie „Dobra Praktyka Aktywnych Form Pomocy” ogłoszonego przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Dębica została wyróżniona w obszarze „Aktywne Formy Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu”. Razem z wyróżnieniem i okolicznościowym dyplomem Miasto Dębica otrzymało również nagrodę finansową w wysokości 9.500 zł. 
Program „Dobra Praktyka Aktywnych Form Pomocy” jest realizowany od kilku lat. Lista wyróżnionych rekomendowana została przez Radę Pomocy Społecznej i obejmuje podmioty, które w 2013 roku przedstawiły oraz realizują najbardziej efektywne projekty w ramach resortowych programów, które zostały ujęte w trzech obszarach tematycznych. Pierwszy z nich to „Aktywne formy Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu”, w której to kategorii wyróżniona została Dębica, drugi to „Świetlica – Dzieci- Praca – na rzecz wsparcia dziecka i rodziny w gminie”, natomiast trzeci obszar tematyczny nosi nazwę „Program wspierający powrót osób bezdomnych do społeczności”. Do udziału w programie mogły się także zgłosić osoby indywidualne, których działalność w obszarze przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu charakteryzuje się nowatorskim podejściem, propagowaniem standardów świadczenia usług oraz wypracowaniem lokalnych metod współpracy pomiędzy urzędami pracy a ośrodkami pomocy społecznej.
Zgłoszone do ministerstwa przez Miasto Dębica za pośrednictwem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej projekty dotyczyły aktywizacji podopiecznych dębickiego MOPS-u poprzez włączenie ich do prac remontowo-budowlanych między innymi przy odnawianiu bloków socjalnych i remoncie nowej siedziby Centrum Integracji Społecznej zlokalizowanej przy ulicy Brzegowej w Dębicy.

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.