Previous
Next
Previous
Next

Ks. Marian Myjak Honorowym Obywatelem Gminy Jodłowa

jodlowamyjakJuż po raz czwarty w historii Gminy Rada Gminy Jodłowa nadała tytuł Honorowego Obywatela Gminy. Tym razem tym zaszczytnym tytułem uhonorowano ks. Marian Myjaka – wieloletniego proboszcza Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Jodłowej Górnej.
Na wniosek Rady Duszpasterskiej Parafii Trójcy Przenajświętszej w Jodłowej Górnej poparty 13 podpisami członków tej Rady, w dniu 10 lipca 2014r. Rada Gminy Jodłowa uhonorowała ks. Mariana Myjaka zaszczytnym tytułem Honorowego Obywatela Gminy Jodłowa.
Jak podkreśliła Rada Parafialna w złożonym wniosku , ks. Marian Myjak pracował w parafii Jodłowa Górna przez 34 lata, dbając w tym czasie o materialne i duchowe bogactwo parafialnej społeczności. W trudnych latach 80-tych podjął się budowy plebanii, dokończenia budowy kościoła, budowy dzwonnicy oraz budynków gospodarczych. W tamtych też latach powstał cmentarz parafialny. W czasie pracy duszpasterskiej księdza proboszcza Mariana Myjaka Jodłowa Górna zaczęła się rozwijać a sam proboszcz dzielił troski i radości mieszkańców parafii, doradzał przy podejmowaniu ważnych decyzji, pomagał rozwiązywać ich problemy. Aby wszystkim żyło się lepiej angażował się w budowę nowej szkoły, gazyfikacji i telefonizacji. Przez cały okres pracy duszpasterskiej dbał, aby otoczenie kościoła, plebanii a także wizerunek wsi był coraz piękniejszy.
Wręczenie księdzu Marianowi aktu Honorowego Obywatela Gminy Jodłowa miało miejsce w dniu 4 sierpnia 2014r. na sali obrad Urzędu Gminy Jodłowa. Uroczystość uświetniła kapela „Jodłowianie”

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.