Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Prokurator wznowił postępowanie w sprawie zniszczenia pomników przyrody w zespole dworsko-parkowym w Zawadzie

nagawieckiProkuratura Rejonowa w Dębicy wznowiła postępowanie w sprawie zniszczenia i uszkodzenia pomników przyrody znajdujących się w zespole dworsko-parkowym w Zawadzie (przestępstwo z art. 187 §1 kodeksu karnego)
Właściciel zespołu odkupując go od Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa ponad 13 lat temu zobowiązał się do prowadzenia robót konserwatorskich i rewaloryzacji parku. Ze zleconej przez gminę ekspertyzy wynika jednak, że spośród grupy dębów pomnikowych składających się z 9 egz. drzew brakuje 1 egz. dębu o obwodzie pnia 350 cm (wymiar pnia wg. rozporządzenia z 1997 r.). Ponadto zabytkowy park podlega szybko postępującej biodegradacji ze względu na brak jakichkolwiek prac pielęgnacyjnych w drzewostanie przy równoczesnym prowadzeniu prac ziemnych w obrębie parku, powodujących drastyczne zmiany warunków glebowo-wodnych w obrębie zabytkowego drzewostanu. Prokuratura przedłużyła okres trwania dochodzenia do dnia 11 października br.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.