Previous
Next
Previous
Next

Powstało Biuro Duszpasterstwa Polskiej Emigracji

IMG_3525W gmachu Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie, przy Skwerze Kard. Stefana Wyszyńskiego 6, działa już stałe Biuro Duszpasterstwa Polskiej Emigracji. Jego praca będzie polegała na koordynowaniu współpracy między polskimi duszpasterzami na całym świecie a Konferencją Episkopatu Polski. 
W biurze będzie można się spotkać z biskupem Wiesławem Lechowiczem, który jest delegatem KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.
„Chciałbym, aby to było nie tylko miejsce, które się kojarzy z biurem i administracją, ale żeby to był ośrodek duszpasterski, miejsce pośredniczenia między Kościołem w Polsce a polskimi duchownymi pracującymi za granicą i vice versa” – mówi bp Wiesław Lechowicz, delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.
Biskup zapowiedział, że o działalności biura zostaną poinformowane instytucje w Polsce i za granicą, a zwłaszcza rektoraty Polskich Misji Katolickich i Duszpasterstwa Polskich Emigrantów.
Biuro jest czynne od poniedziałku do piątku od 9.00 do 14.00. W tych godzinach dyżuruje siostra Edyta Rychel – była przełożona generalna Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej, która została sekretarzem biura.
„Praca w biurze będzie mnie angażować w większym niż dotychczas wymiarze, ale chciałbym również służyć pomocą biskupowi tarnowskiemu Andrzejowi Jeżowi, wiernym i ich duszpasterzom ” – dodaje bp Lechowicz.
Biuro działa przy skwerze Kard. S. Wyszyńskiego 6, Tel. 22 530 48 74.
Oprac. Ewa Biedroń

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.