Previous
Next
Previous
Next

Radni w Czarnej nie mogą czuć się pewni, że znów będa radnymi

Chudy 2Duża część radnych w Czarnej, zwłaszcza tych związanych z wójtem gminy Józefem Chudym (na fot. obok) z pewnością liczy, że znów znajdzie się w Radzie. Ale niektórzy mogą się rozczarować. Z naszych informacji wynika, że Chudy poszukuje alternatywnych kandydatur i niekoniecznie postawi na obecnych radnych.
Bycie radnym w Czarnej to niezły kawałek chleba w biednej gminie. Pewne są diety radnego, a i czasem ktoś z rodziny może liczyć na przychylne traktowanie. Np w Głowaczowej żona radnego, mimo, że jest już na emeryturze wciąż pracuje w szkole a brat obecnego przewodniczącego Rady Gminy co jakiś czas wygrywa gminne przetargi. Nic więc dziwnego, że większość z nich chciałaby znów zasiąść w Radzie i wieść dotychczasowy styl życia. Ale niekoniecznie to musi się udać. Z naszych informacji wynika, że Chudy szuka alternatywnych kandydatur na radnych, których wystawi ze swojego komitetu. Taka sytuacja ma miejsce w Żdżarach, gdzie obecny radny właśnie dowiedział się, że wójt prawdopodobnie szuka dla niego kontrkandydata. Spowodowało to ostrą reakcję radnego i jego prawie otwarty konflikt z Chudym. Podczas niedzielnego spotkania z mieszkańcami Żdżar radny Marek Ziaja publicznie oznajmił zdumionym mieszkańcom jak konstruowanie są listy wyborcze. Ze słów radnego wynikało, że Chudy zaproponował mu kandydowanie z jego komitetu a jednocześnie szukał alternatywnego wobec Ziaji kandydata. Wzburzyło to radnego, który znów zamierza kandydować, ale najprawdopodobniej zrobi to jako kandydat z jednej z partii.
Podobna sytuacja może mieć miejsce również w Głowaczowej. Tam też obecny radny może nie znaleźć się na liście wyborczej komitetu Chudego.
Z informacji, które do nas docierają wynika, że podobny los może spotkać również innych radnych. Nie będą oni pewni swego losu dopóki nie zostaną zarejestrowane listy wyborcze, a potrwa to jeszcze kilka tygodni.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.