Previous
Next
Previous
Next

Trzy pytania do Mariusza Szewczyka o Marsz dla Życia i Rodziny

IMG_7508Skąd pomysł na zorganizowanie marszu właśnie w Dębicy.
Kiedy przyglądałem się ruchowi marszowemu, który skupiał coraz więcej miast w całej Polsce, pomyślałem, dlaczego takiej imprezy nie można byłoby zorganizować w Dębicy. Kiedy przeszło rok temu spotkaliśmy się ze Stanisławem Wielgusem, zapadła decyzja, że właśnie nadszedł czas na Dębicę . Chcieliśmy pokazać, że w Dębicy też mieszkają ludzie, którym nie są obojętne sprawy rodziny. Przyglądając się organizowanym marszom, chcieliśmy, aby oprócz przejścia ulicami miasta, pojawił się jeszcze jakiś inny akcent – coś, co charakteryzowałoby ten nasz marsz. I udało się. Oprócz kongresu rodzin, który miał miejsce w tygodniu, poprzedzającym marsz, odbyły się konkursy dla dzieci i młodzieży w różnych kategoriach wiekowych. Najważniejszym jednak było wystąpienie Mary Wagner, kanadyjskiej obrończyni prawa dzieci do życia i jej świadectwo przekazane uczestnikom marszu.
Ile osób i skąd przyjechało do Dębicy
Zakładaliśmy frekwencję w marszu na poziomie do 3000 osób, a tu miłe zaskoczenie – było nas przeszło pięć tysięcy. W większości byli to mieszkańcy dębickich parafii, ale spora grupa maszerujących przyjechała z całej Diecezji Tarnowskiej. Maszerowały z nami rodziny oraz grupy młodzieżowe i starsi z Limanowej, Nowego Sącza, Tarnowa, Bochni, Mielca i wielu innych miejscowości. Przyjechała też grupa z Rzeszowa.
Rodzina dla mnie to….
Rodzina dla mnie to wszystko, bez niej nie wyobrażam sobie życia. To Życie pojawia się w rodzinie i tutaj się kształtuje. Z kolei rodzina oparta na stabilnym związku małżeńskim to miejsce harmonijnego wzrastania młodego człowieka, a zarazem wielka przygoda i droga osobistego spełnienia kobiety i mężczyzny. Rodzina zapewnia szczęście, poczucie bezpieczeństwa, wsparcie w trudnych chwilach i spokojną, godną starość.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.