Previous
Next
Previous
Next

Ks. Mariusz Ogorzelec odchodzi z Dębicy. „Ks. biskup odesłał go innych zadań”.

Kilka tygodni temu na ks. Ogorzelec zasadził gruszę bł. Karoliny Kózkównyl. Na jego kazania przybywały tłumy dzieciaków nie tylko z parafii. Ducha Św.
Kilka tygodni temu na ks. Ogorzelec zasadził gruszę bł. Karoliny Kózkówny. Na jego kazania przybywały tłumy dzieciaków nie tylko z parafii. Ducha Św.

Z dniem dzisiejszym decyzją ks. biskupa ks. Mariusz Ogorzelec zostaje odesłany do innych zadań – taki komunikat mieli okazję usłyszeć wierni, którzy przybyli dziś na mszę św. do kościoła pw. Ducha Świętego w Dębicy. W szoku są dzieci, które ks. Mariusz od września przygotowywał do Pierwszej Komunii Świętej. Nie mniej zaskoczeni są również rodzice i setki dzieciaków, które tłumnie przybywały na msze św. na których ks. Mariusz głosił kazania.
Kazania ks. Mariusza przyciągały tłumy dzieciaków. Kapłan jak mało kto umiał dotrzeć do swoich najmłodszych słuchaczy z przekazem ewangelicznym dostosowanych do tych specyficznych odbiorców jakimi są dzieci. Używał rekwizytów – kiedyś przyniósł na kazanie żywą owieczkę – mówiąc o dobrym pasterzu. Innym razem przebrał się za strażaka, a kilka tygodni temu przyniósł gruszę bł. Karoliny Kózkówny – drzewo zaszczepione z gruszy pod którą modliła się błogosławiona. Zasadził ją po mszy wraz z tłumem dzieci, które słuchały jego kazania. Zorganizował w parafii teatr i był przewodnikiem grupy nr 12 na Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej.  Szybko pojawiła się opinia, że to jedna z najlepszych grup na pielgrzymce.
Dzisiejsza wiadomość, że ks. Mariusz został odwołany to szok dla nas – mówią rodzice dzieci z klas II, które kapłan przygotowywał do Pierwszej Komunii Świętej. Nikt o niczym nas nie informował. Tak się nie robi tym maluchom, które pod jego okiem przygotowywały się do jednego z najważniejszych dni w swoim życiu.
Mimo kilku prób nie udało nam się dodzwonić do ks. Mariusza. Ma wyłączony telefon. Dziś prawdopodobnie wyjechał z Dębicy.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.