Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Spotkanie asystentów rodzin w Dębicy

26 stycznia w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Dębicy odbyło się spotkanie Grupy Wymiany Doświadczeń dla 20 asystentów rodzin pracujących w ośrodkach pomocy społecznej na terenie całego województwa podkarpackiego. Spotkania asystentów rodziny, które od dwóch lat odbywają się w różnych ośrodkach na terenie Podkarpacia po raz pierwszy zorganizowane zostało w Dębicy.
Asystenci rodzin, to pracownicy ośrodków pomocy społecznej, którzy przez pewien czas wspierają rodzinę, aby w przyszłości mogła ona samodzielnie pokonywać trudności życiowe, zwłaszcza dotyczące opieki i wychowania dzieci. Przydzielani są oni do konkretnej rodziny na wniosek sądu lub pracownika socjalnego. W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Dębicy od niemal 3 lat pracuje dwóch asystentów rodzin, którzy wspierają ogółem 21 rodzin. Ich rola polega na wspieraniu w wypełnianiu ról społecznych osób, które sobie z tym same nie radzą, są niezaradne życiowo.
„W ostatni czasie jeden z asystentów został przydzielony młodej dziewczynie, która właśnie urodziła dziecko. Jego zadaniem jest m.in. nauczenie młodej matki jak właściwie zajmować się dzieckiem, jak je kąpać i przewijać, bo w biologicznej rodzinie nie ma ona wsparcia i właściwych wzorców” – mówi Marzena Socha, zastępca dyrektora MOPS w Dębicy.
Spotkanie asystentów miało charakter warsztatowy. Zajęcia z asystentami, którzy przyjechali na warsztaty poprowadziła m.in. Anna Gil, doświadczony dębicki psychoterapeuta.
„Uczestnicy mieli czas na wymianę doświadczeń ze swojej pracy z rodzinami, analizę trudnych przypadków i osobiste przemyślenia. Taka wymiana doświadczeń jest niezwykle ważna przy rozwiązywaniu poszczególnych sytuacji problemowych z jakimi asystent spotyka się podczas pracy z członkami danej rodziny” – mówi Małgorzata Kędzior, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy.

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.