Previous
Next
Previous
Next

Kardynał Wyszyński patronem ZS w Łękach Górnych

_DSC2933Kardynał Stefan Wyszyński – Prymas Tysiąclecia od soboty jest patronem Zespołu Szkół w Łękach Górnych. Nadaniu imienia placówki towarzyszyły przekazanie sztandaru (ufundowanego przez właściciela firmy Taurus Stanisława Jarosza, absolwenta szkoły), poświęcenie i odsłonięcie pamiątkowej tablicy oraz obchody 60-lecia istnienia szkoły. Uroczystość poprzedziła msza św. pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża.
– Wpawdzie trudno jest znaleźć w naszym łęckim regionie ślady obecności kardynała Wyszyńskiego, jest jednak coś, co łączy postać z tymi terenami. Mianowicie, to o czym Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup wspominał podczas homilii, czyli głęboka wiara i patriotyzm – mówi Grzegorz Stawarz, dyrektor Zespołu Szkół w Łękach Górnych.
Szkoła gościła m.in. ks. biskupa Andrzeja Jeża, starostę dębickiego Andrzeja Regułę, burmistrz Pilzna Ewę Gołębiowską, przewodniczącego Rady Miejskiej w Pilźnie Tadeusza Pieczonkę, a także wielu innych przedstawicieli lokalnego samorządu, placówek edukacyjnych i organizacji oraz stowarzyszeń. Warto dodać, że uczniowie i nauczyciele placówki od 2011 roku uczestniczyli w procesie nadania imienia, w ramach którego m.in. przeprowadzono szerokie konsultacje z mieszkańcami, nauczycielami czy dziećmi, organizowano liczne konkursy i lekcje wychowawcze oraz odwiedzono miejsca związane z życiem kardynała Stefana Wyszyńskiego.
– Posiadanie tak wybitnego patrona, to nie tylko zaszczyt, lecz i zobowiązanie oraz odpowiedzialność za Jego dziedzictwo. Obowiązek spoczywa na zarówno na pedagogach, jak i rodzicach, nauczycielach, uczniach oraz całej społeczności – przypomina Ewa Gołębiowska, burmistrz Pilzna.
Po oficjalnej części przyszła pora na świętowanie. Nie brakowało atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i najmłodszych, którzy mieli do dyspozycji chociażby zjeżdżalnię.

 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.