Previous
Next
Previous
Next

Omega Pilzno – co udało się nam osiągnąć w 2015 roku?

omegaUpływający rok to doskonały moment na podsumowanie działań, jakie prowadziliśmy w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Wiele z naszych inicjatyw zostało docenionych w branży, czego efektem są liczne wyróżnienia i nagrody, które otrzymaliśmy.

Nieustannie rozwijamy się pod kątem technologicznym, dzięki czemu zwiększamy przychody. W porównaniu do półrocza minionego roku zanotowaliśmy wyraźny skok sprzedaży o 2,56% (z 175.940 000 zł do 180.450 000 zł). To największy dowód na to, że obraliśmy właściwy kierunek rozwoju zarówno pod kątem strategii marketingowej, jak i sprzedażowej.
 
Osiągnięcie tak satysfakcjonujących wyników nie byłoby możliwe bez licznych inwestycji usprawniających procesy spedycyjno-logistyczne w firmie. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje intensywna rozbudowa floty pojazdów (obecnie dysponujemy 599 samochodami oraz 544 naczepami, w tym wyjątkową – 30.000 chłodnią Cool Liner, którą przekazali nam Bernard Krone oraz Tomasz Kujawa, szef firmy Pozkrone, autoryzowanego dealera marki Krone w Polsce) oraz otwarcie Podkarpackiego Parku Logistycznego. To kompleks trzech nowoczesnych magazynów wysokiego składowania o łącznej powierzchni 73 000 m².
Równolegle funkcjonujące obiekty wysokiego składowania, zlokalizowane w Mokrzcu, Podgrodziu oraz Jasionce, umożliwiają składowanie zróżnicowanego załadunku o dowolnym przeznaczeniu i gabarytach przy maksymalnie efektywnym wykorzystaniu przestrzeni magazynowej. Dzięki Podkarpackiemu Parkowi Logistycznemu sprawnie obsługujemy procesy związane z m.in.: rozładunkiem, przepakowaniem i ponownym załadowaniem towaru. Poprzez nowoczesne zaplecze magazynowe oraz szeroki wachlarz usług transportowych skutecznie umacniamy profesjonalny wizerunek naszego przedsiębiorstwa jako zaufanego partnera biznesowego oraz lidera na polskim rynku TSL.
Doceniają nas zarówno klienci, jak i eksperci
Rozwój podyktowany dynamicznie zmieniającymi się oczekiwaniami odbiorców oraz wdrażanie rozwiązań zgodnych z aktualnymi trendami w branży to atuty, które w ostatnich miesiącach przyniosły nam wiele wyróżnień.
W ciągu minionego roku skoncentrowaliśmy się na rozwijaniu współpracy z klientami międzynarodowymi, czego wyrazem było nasze uczestnictwo w Międzynarodowych Targach Logistyki, Telematyki i Transportu zorganizowanych w Monachium. W ciągu 4 dni trwania targów stanowiskiem OMEGA Pilzno opiekował się 13-osobowy zespół wykwalifikowanych profesjonalistów, odpowiedzialnych za prezentowanie oferty naszej firmy potencjalnym zagranicznym klientom
i partnerom biznesowym.
Wybrane nagrody przyznane OMEGA Pilzno w 2015r.
Omega_Kolaż
Źródło: Omega Pilzno
W X. edycji plebiscytu Truck&Business Polska „TOP 1500 Truck Forum&Awards 2015” zostaliśmy nagrodzeni wyróżnieniem honorowym wśród „Najefektywniej zarządzanych firm transportowych”. Nasze dotychczasowe działania zostały pozytywnie ocenione również przez naszych klientów. To oni zdecydowali o przyznaniu nam wysokiej – 4. – pozycji w kategorii „Rekomendacje Klientów duże firmy transport i logistyka”.
W 20. edycji rankingu największych firm TSL w Polsce uplasowaliśmy się na 10. pozycji w kategorii „Przychody ze sprzedaży podstawowej TSL 2014 w zakresie usług logistycznych wśród największych firm”. Osiągnęliśmy również wysoką – 15. – pozycję w kategorii „Przychody ze sprzedaży podstawowej” oraz 21. miejsce wśród przedsiębiorstw wyróżniających się największą dynamiką przychodów TSL za rok 2014.
Zostaliśmy również laureatem prestiżowej Podkarpackiej Nagrody Gospodarczej w kategorii „Operator Logistyczny”, przyznawaną co roku przez Centrum Promocji Biznesu przy współpracy z Wojewodą Podkarpackim i Marszałkiem Województwa Podkarpackiego. Podkarpacka Nagroda Gospodarcza to coroczny ranking, organizowany w celu wyróżnienia grona najlepszych i najefektywniejszych gospodarczo przedsiębiorstw działających na terenie województwa podkarpackiego, które dzięki osiąganym wynikom przyczyniają się do dynamicznego rozwoju regionu.
W corocznym plebiscycie największych film Województwa Podkarpackiego – Złotej Setce – zajęliśmy 16. miejsce. Dodatkowo zostaliśmy uznani za „Przedsiębiorstwo Fair Play”; przyznany nam certyfikat rzetelności potwierdza naszą rzetelność, uczciwość i wiarygodność zarówno w stosunku do pracowników, jak i kontrahentów oraz klientów.
Otrzymaliśmy ponadto wyróżnienie specjalne w programie badawczym Operator Logistyczny Roku 2015 kategorii „Najlepszy przewoźnik ładunków całopojazdowych”, przyznane podczas Gali Logistyki, Transportu i Produkcji jako uhonorowanie naszych dotychczasowych działań w zakresie efektywnego zarządzania łańcuchem dostaw.
Współpracujemy z uczelniami wyższymi, dzięki czemu szkolimy przyszłych specjalistów w branży
Program „Akademia OMEGA” dedykowany jest uczniom i studentom kształcących się na kierunkach poszukiwanych w branży transportowo-spedycyjno-logistycznej. W ramach realizacji przyjętych założeń, nawiązaliśmy współpracę z pierwszymi partnerami: dwoma szkołami ponadgimnazjalnymi oraz uczelnią wyższą. W Rzemieślniczej Szkole Zawodowej w Pilźnie objęliśmy patronat nad kierunkami Mechanik i Elektromechanik Pojazdów Samochodowych, w Zespole Szkół nr 4 w Dębicy – nad kierunkiem Technik Spedytor, natomiast w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie jesteśmy odpowiedzialni za rozwój kierunku Logistyka. „Akademia OMEGA” jest inicjatywą mającą na celu profesjonalne kształcenie przyszłych kadr przedsiębiorstw transportowo-spedycyjno-logistycznych. Dzięki temu uczniowie oraz studenci logistyki, spedycji, a także mechanicy otrzymają konkretną wiedzę przydatną na rynku pracy oraz eksperckie wskazówki o najbardziej pożądanych przez pracodawców umiejętnościach. Najlepsi studenci uzyskają szansę na zdobycie doświadczenia zawodowego podczas praktyk czy stażów, oraz na podjęcie stałej pracy w naszej firmie.
Ugruntowana pozycja jednego z czołowych przedsiębiorstw w polskiej branży TSL to wynik nieustannych inwestycji w dynamiczny rozwój. Podczas ostatniego półrocza zrealizowaliśmy wiele projektów, które pozwoliły na rozbudowanie dotychczasowej oferty o nowe usługi, a tym samym – zauważalne zwiększenie naszej przewagi konkurencyjnej.
Źródło: Omega Pilzno

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.