Previous
Next

„Zatarty ślad” – książka Romana Misiewicza o Katastrofie Smoleńskiej

318603276b10 kwietnia rano,około 8,40 w Polskim Radio pojawił się komunikat informujący, że polska delegacja wylądowała w Smoleńsku i jedzie właśnie samochodami na miejsce uroczystości do Katynia -mówi mieszkający  w Dębicy Roman Misiewicz, autor książki „Zatarty ślad o 10 kwietnia 2010 roku”. Pisząc tę książkę poprosiłem o nagranie z tego dnia. Pojechałem do siedziby radia do Warszawy i tam udostępniono mi nagranie z 10 kwietnia 2010, ale przygotowane specjalnie dla mnie, bez fragmentów  z godzin około 8.00 – 9.00.
Autor książki nie  ukrywa, że dla niego tragedia w Smoleńsku to był zamach. -Prowadziłem swoje śledztwo pięć lat, docierając do różnych źródeł – relacjonuje Roman Misiewicz. To nie układa się w taką wizję rzeczywistości, jaką oficjalnie podawano przez ostatnie lata, mówiącą, że to był wypadek. Według mnie to był zamach.
Książka Romana Misiewicza liczy 98 stron, ale blisko 1/3 z niej to przypisy,czyli źródła do których dotarł autor pisząc swoją książkę.
„Książka Romana Misiewicza “Zatarty ślad. 10 kwietnia 2010” to analityczne studium lotu i przebiegu katastrofy smoleńskiej, największej, w czasach pokoju, naszej polskiej tragedii narodowej, w której śmierć poniosło 96 osób na czele z prezydenckim małżeństwem i innymi oficjalnymi przedstawicielami naszego państwa. Jako że oficjalna wersja wyjaśnień nieodmiennie budzi wątpliwości i rozbudza niespokojne emocje wśród znacznej części społeczeństwa, to nadal znajdują się ludzie, którzy podchodzą do tematu pod propagandowy prąd. Do nich należy autor, który głośno krzyczy do nas wszystkich – patrzcie na fakty, bądźcie obiektywni, a wątpliwości same się pojawią, bo ich przestrzeń jest rozległa. Autor nie mówi wprost kto zawinił i w jaki sposób przyczynił się do tragedii, jednak rzetelna i wiarygodna informacja jest wystarczająco wymowna. Nie są to własne domatorskie badania czy reporterskie spekulacje, ani próba populistycznego zwrócenia na siebie uwagi. Wprost przeciwnie, ta książka to kompendium tego wydarzenia, o czym świadczy obszerna i merytoryczna baza bibliograficzna. Jest to zdecydowanie literatura faktu.” -tak pisze o niej na swojej stronie internetowej Księgarnia PWN- tu link do tej strony http://ksiegarnia.pwn.pl/Zatarty-slad-O-10-kwietnia,216634806,p.html
Roman Misiewicz jest poetą i eseistą, mieszka w Dębicy, rocznik 1964, znak Koziorożec, jest żonaty, ma czwórkę dzieci. Od wielu lat pisze wiersze jest autorem tomiku „//..//punkt/ów//zacze/p:i.en.i:a//…//” (2003) za który otrzymał nagrodę imienia Kazimiery Iłłakowiczówny i był nominowany do narody “Paszporty Polityki”. Oprócz tego wydał również tomiki “Camera Obscura” i “Wieprzowe języki” a ostatnio “dobre – nowiny .pl” oraz “Czarna skrzynka”. To dwa z planowanych trzech tomików wierszy z trylogii “Wierszy Smoleńskich”. Trzeci będzie nosił tytuł “Anioł Smoleński”. „Zatarty ślad o 10 kwietnia 2010 roku” to szósta książka Romana Misiewicza.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.