Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Wysokie zwycięstwo Polaków nad Argentyną – Husaria wygrała w Dębicy

boks1 kwietnia w hali MOSiR w Dębicy zespół Rafako Hussars Poland 5:0 pokonał drużynę Argentina Condors 5:0 w lidze World Series of Boxing (WSB). Zorganizowana po raz pierwszy od 10 lat w Dębicy Gala Boksu zgromadziła bardzo liczną publiczność oraz wielu zawodników i działaczy sportowych związanych nie tylko z boksem. Specjalną nagrodę – Złotą Odznakę Polskiego Związku Bokserskiego za wkład w rozwój boksu otrzymał Edward Brzostowski, którego pojawieniesię na hali Domu Sportu przyjęte zostało głośnymi brawami.

Galę Boksu poprzedziły walki pokazowe w których Dębicę reprezentowali:
Bolesław Guzek (wychowanek trenera Andrzeja Rżany) i Sebastian Ptak oraz Gabriel Blezień ( wychowankowie trenera Sławomira Łukasika, zawodnicy Klubu Bokserskiego MORSY).
Podczas głównych spotkań gali boksu, którą komentował dla Polsat Sport m.in. Przemysław Saleta w pięciu walkach z których każda miała 5 rund zmierzyło się 10 zawodników. Najwięcej kontrowersji i emocji na hali wzbudził werdykt starcia Arkadiusza Szwedowicza z Juan Rizzo w którym sędziowie zadecydowali o zwycięstwie 3:0. Po ogłoszeniu werdyktu Argentyńczyk nie krył rozczarowania wynikiem i nawet przyjazne gesty po walce na ringu ze strony Szwedowicza nie były w stanie zniwelować przykrego wrażenia i rozczarowania. Gromkimi brawami i owacjami na stojąco podczas zejścia do szatni walkę Argentyńczyka nagrodziła natomiast dębicka publiczność.
Dla polskiej drużyny było to pierwsze i jedyne zwycięstwo w grupie C. Pięć wcześniejszych spotkań Husaria przegrała. Dzięki wygranej w Dębicy ekipia Rafako Hussars wyprzedza w tabeli Argentina Condors i zamyka sezon na trzeciej pozycji.
Na ringu w Dębicy w składzie polskiego zespołu znaleźli się: debiutant Maciej Jóźwik (52 kg), brązowy medalista ubiegłorocznych Igrzysk Europejskich w Baku Mateusz Polski (60 kg), Irlandczyk Steven Donnelly (69 kg), Arkadiusz Szwedowicz (81 kg) i wicemistrz Europy 2015 z bułgarskiego Samokowa Niemiec Florian Schulz (+91 kg).
W grupie C występują także Russian Boxing Team oraz Venezuela Caciques, które awansowały do fazy play off.
Wyniki walk:
52 kg: Maciej Jóźwik – Cristian Roda 3:0 (48:46, 49:47, 48:46)
60 kg: Mateusz Polski – Brian Nunez 3:0 (49:46, 48:47, 49:46)
69 kg: Steven Donnelly – Franco Ocampo 3:0 (50:44, 50:45, 50:45)
81 kg: Arkadiusz Szwedowicz – Juan Rizzo 3:0 (48:47, 49:46, 49:46)
91 kg: Florian Schulz – Kevin Espindola 3:0 (50:45, 50:45, 50:45)
Podczas gali w Domu Sportu obecni byli działacze sportowi i zawodnicy, którzy w latach 70 i 80 walczyli w drużynie Igloopolu. Brawami przyjęci zostali Andrzej Krysiak, Roman Gotfryd oraz Ryszard Osiński oraz zapaśnik Józef Lipień. Wśród publiczności oglądającej galę znależli się także posłowie: Jan Warzecha i Zdzisław Gawlik, burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk, zastępca burmistrza Wojciech Iwasieczko, starosta powiatu Andrzej Reguła, przewodniczący Rady Miejskiej Szczepan Mroczek, radni miejscy i powiatowi oraz kilkuset mieszkańców Dębicy, powiatu dębickiego i województwa którzy zasiedli na trybunach zapełniając je prawie do ostatniego miejsca.
Fotoreportaż z imprezy na naszym profilu FB  https://www.facebook.com/ziemiadebicka

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.