Previous
Next

Zapisy na V Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chóralnej

chóryRozpoczęły się zapisy na V Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chóralnej „Sacra Ecclesiae Cantio – Tarnów 2016”, który odbędzie się we wrześniu, jednak zgłoszenia są przyjmowane do 24 czerwca br.
– Celem Festiwalu jest propagowanie i upowszechnianie sakralnej muzyki chóralnej, konsolidacja środowiska chóralnego oraz dzielenie się własnymi doświadczeniami muzycznymi – wylicza dyrektor ks. dr Grzegorz Piekarz.
W Festiwalu mogą uczestniczyć chóry amatorskie wykonujące religijną muzykę chóralną. Chór może wystąpić tylko w jednej z trzech kategorii: chóry kameralne, jednorodne i chóry mieszane. Będzie też specjalna kategoria dla chórów z diecezji tarnowskiej. Każdy chór ma wykonać w układzie wielogłosowym a cappella przynajmniej trzy zróżnicowane stylistycznie dowolne utwory religijne z własnego repertuaru i jeden utwór obowiązkowy o tematyce maryjnej.
Festiwal odbędzie się 24 września br. w Tarnowie. Obok konkursowych przesłuchań, które będą odbywać się w kościele Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie, punktem centralnym będzie uroczysta Msza św. w tarnowskiej katedrze. Śpiewy wykonają wówczas wspólnie wszystkie chóry biorące udział w Festiwalu.
W jury zasiądą niekwestionowane autorytety w dziedzinie chóralistyki: prof. Lidia Matynian – Akademia Muzyczna w Krakowie, ks. prof. dr hab. Andrzej Zając – Międzyuczelniany Instytut Muzyki Kościelnej UPJP II w Krakowie, prof. dr Jerzy Kurcz – Akademia Muzyczna w Krakowie.
Każdy chór uczestniczący w Festiwalu otrzyma dyplom, te zaś które zdobędą pierwsze trzy miejsca w każdej z kategorii otrzymają również nagrody pieniężne. Jury może przyznać dodatkowe wyróżnienia.
Zapisy na Festiwal trwają do 24 czerwca br. Karty zgłoszeniowe należy przesyłać na adres: Wydział Muzyki Kościelnej Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, ul. Legionów 30, 33-100 Tarnów.
Szczegółowe informacje – zobacz: www.muzyka.diecezja.tarnow.pl w zakładce Festiwal chórów.
Organizatorami Festiwalu są: Wydział Muzyki Kościelnej Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, Wydział Kultury Urzędu Miasta Tarnowa, Duszpasterstwo Środowisk Twórczych, Bazylika Katedralna w Tarnowie, Parafia św. Józefa i Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie, Diecezjalne Studium Organistowskie w Tarnowie.
 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.