Previous
Next
Previous
Next

Ryszard Kucab i Dębickie Hospicjum Domowe zasłużeni dla Powiatu Dębickiego

kucabTytuły honorowe „Zasłużony dla Powiatu Dębickiego” wręczono 3 maja br. w Domu Kultury „Mors” w Dębicy. Medale oraz gratulacje uroczyście przekazano tuż przed premierą opery „Flis” Stanisława Moniuszki, wieńczącej Powiatowe Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja oraz 1050. Rocznicy Chrztu Polski. Z rąk Starosty Andrzeja Reguły oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Mateusza Smoły wyróżnienia odebrali pan Ryszard Kucab – artysta plastyk, Kierownik Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy, a także ks. Józef Dobosz i pani Krystyna Wolska – Prezes oraz Wiceprezes Stowarzyszenia Dębickie Hospicjum Domowe im. Jana Pawła II.
 
Pan Ryszard Kucab stworzył w 1986 roku dębicką Galerię Sztuki, którą nieprzerwanie prowadzi do dziś. Jest to miejsce o niepowtarzalnej atmosferze, integrujące różne środowiska. Na jej dorobek składa się około 500 wystaw indywidualnych oraz zbiorowych. Na co dzień Galeria współpracuje z instytucjami kultury w kraju i za granicą, dzięki czemu prezentuje prace artystów z wielu zakątków świata, dając odbiorcom możliwość obcowania ze sztuką najwyższego formatu.
 
Stowarzyszenie Dębickie Hospicjum Domowe im. Jana Pawła II to jedyne tego rodzaju stowarzyszenie w powiecie dębickim. Jego działalność opiera się wyłącznie na wolontariacie. Obecnie w hospicjum bezinteresownie swój czas i serce oddaje blisko pół setki osób, wśród nich są lekarze i pielęgniarki. Z pomocy Stowarzyszenia korzysta rocznie co najmniej 250 mieszkańców powiatu dębickiego. Pacjenci oraz ich bliscy otrzymują bezpłatne wsparcie o charakterze opiekuńczo-pielęgnacyjnym, psychologicznym i medycznym. Otaczani są także troską duszpasterską.
Źródło: Powiat dębicki.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.