Previous
Next

Węgrzy w pilźnieńskim gimnazjum

wegrzyW ramach trwającej od 12 lat wymianie młodzieży w Publicznym Gimnazjum w Pilźnie gościła grupa uczniów z Węgier. Z okazji wizyty zorganizowano wycieczki do Zakopanego i Bochni.
– Węgrzy zostali gościnnie przyjęci przez rodziny. Młodzież między sobą komunikowała się w języku angielskim. Rozwój komunikacji językowej, poznawanie kultury innych państw, zawieranie przyjaźni i poczucie bycia Europejczykiem – to cele wymiany międzynarodowej – mówi Romualda Toboła, dyrektor gimnazjum.
Przy okazji warto wspomnieć, że zgodnie z tradycją, gimnazjaliści z Pilzna w maju odbyli również szereg innych wycieczek, do Pragi i w Góry Stołowe, do Oświęcimia, w Tarnowskie Góry, a także do Zakopanego.
– Pomysł wyjazdu na wycieczki w jednym dniu wpływa na dobrą organizację pracy szkoły i  realizację podstawy programowej. Wycieczki są sponsorowane przez osoby prywatne oraz przez Radę Rodziców, która do kilku lat nagradza uczniów za „Super Klasę”. Konkurs jest koordynowany przez opiekuna Rady Uczniowskiej Karolinę Dudek – tłumaczy dyrektorka.
Źródło: UM Pilzno
 
W „Super Klasie” punktowany jest udział uczniów w konkursach i zawodach, a także zdobycie czołowych miejsc na szczeblu szkolnym i pozaszkolnym.
Sukcesów sportowych i artystycznych nie brakowało w tym roku. Również w tym roku szkoła zbierała makulaturę, butelki plastykowe i zakrętki, za które uzyskała 249 zł na wycieczki szkolne.
– Jak powiedział przewodniczący Rady Rodziców Krzysztof Czekaj – zawsze będziemy promować i nagradzać uczniów i klasy, które rywalizowały o tytuł „Super Klasy” – kończy Romualda Toboła.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.