Previous
Next

Dębica: Z poślizgiem, ale zameldowali się już wszyscy pielgrzymi – materiał RDN Małopolska

RDNmlpskaW okręgu dębickim zameldowali się już wszyscy pielgrzymi Światowych Dni Młodzieży. Najdłużej oczekiwano na gości z Czech i z Niemiec. Choć planowo mieli być na miejscu około godz. 17.00, pojawili się po 20.00.
Mimo poślizgu, czeską grupę w parafii św. Jadwigi witała śpiewem i tańcem nie tylko młodzież z Polski, ale także grupa Boliwijsko – Peruwiańska. Na miejscu był także biskup z Brna Vojtěch Cikrle. – Oczekuje, że nasza młodzież z Czech spotka tutejszą wierzącą młodzież i ich to wzbogaci. Myślę, że poznają także tutejszą kulturę i historię – zaznacza ordynariusz. Jak się było można spodziewać, najbardziej radosna i rozśpiewana jest grupa Boliwijsko – Peruwiańska. Dla nich przyjazd do Polski, to ogromne przeżycie.  – Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że jesteśmy w Polsce. Przyjechaliśmy z naszą  wiara, ale także po to, by spotkać się z tą wiarą tutaj. To dla nas ogromne przeżycie być w kraju skąd wypłynęło Boże Miłosierdzie.
Dzisiaj młodzi z okręgu dębickiego odwiedzają m.in. Górę Śmierci i Bliznę. Wieczorem wezmą udział w koncercie ZPiT Igloopolanie. W piątek rano wyruszą natomiast w pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium w Zawadzie.
Całość materiału można zobaczyć pod tym linkiem: http://rdn.pl/?p=70845

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.