Previous
Next

Pielgrzymi ŚDM przyjechali do Dębicy

sdmDo Dębicy na Światowe Dni Młodzieży przyjechała licząc blisko 900 osób grupa pielgrzymów z Czech, Niemiec, Boliwii. Goście do Dębicy dotarli wczoraj wieczorem. 21 lipca od spaceru po Dębicy, zwiedzaniu miasta i jego zabytków rozpoczęli Dzień Turystyczny. Z blisko godzinnym poślizgiem po wizycie na Placu Mikołajkowów pierwsza liczącą około 300 osób grupa młodzieży zjawiła się w Muzeum Regionalnym w Dębicy. Najliczniejszą bo liczącą 807 osób stanowi młodzież z Czech z diecezji Brno. Znacznie mniejsze grupy przyjechały do Dębicy z Chorwacji ( 50 osób), Boliwii (21 osób) i Niemiec (20 osób). Pierwszego dnia pobytu pielgrzymi maja w planie zwiedzanie miasta oraz wyjazd do Muzeum Obozu Pracy w Pustkowie oraz parku Historycznego „Blizna”. Wieczorem będą mieli okazję zobaczyć w DK Mors występ Zespołu Igloopolanie. 22 lipca odbędzie się piesza pielgrzymka uczestników ŚDM do sanktuarium w Zawadzie, a 23 lipca pielgrzymi wezmą udział w Diecezjalnym Dniu Wspólnoty w Starym Sączu przy Ołtarzu Papieskim. W niedzielę 24 lipca zaplanowany został dzień świąteczny w polskiej rodzinie wraz z udziałem w Eucharystii i koncertem na Placu Solidarności. W poniedziałek 25 lipca goście pożegnają Dębice i udadzą się na spotkanie do Krakowa.
Fotoreportaż z dzisiejszego pobytu gości na naszym profilu FB  https://www.facebook.com/ziemiadebicka/photos/pcb.642063885951316/642062939284744/?type=3&theater

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.