Previous
Next

Droga Pilzno-Jasło będzie rozbuowana

drogaRzeszowski oddział GDDKiA podpisał niedawno umowę na wykonanie studium korytarzowego i studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego dla rozbudowy drogi krajowej nr 73 na odcinku Pilzno-Jasło. Wartość umowy to ponad 2,6 mln zł.
Podpisana umowa obejmuje swoim zakresem wykonanie studium dla 35-kilometrowego odc. DK73 Pilzno-Jasło, w tym obwodnic Pilzna, Brzostku, Kołaczyc i Jasła. Na ten temat pisaliśmy w marcu TUTAJ
Celem opracowania jest wstępna analiza potencjalnych wariantów przebiegu drogi i jej powiązań z siecią dróg publicznych, ze szczególnym uwzględnieniem relacji z obszarami objętymi ochroną, a także określenie korytarzy terenowych dla przebiegu wariantów trasy oraz wybór wariantów najmniej kolidujących z obszarami i obiektami objętymi ochroną (np. zabytki, parki narodowe itp.). Jest to pierwszy etap przygotowania tej inwestycji do realizacji.
Jak mówił podczas konferencji prasowej w biurze posła Bogdana Rzońcy (PiS) Dyrektor Oddziału GDDKiA w Rzeszowie – Wiesław Kaczor – w ramach całej inwestycji przewidziana jest modernizacja 14 km w dotychczasowym przebiegu trasy oraz budowa 21 km w nowym korytarzu drogowym. Do wykonania są także trzy obiekty na Wisłoce i jeden na rzece Dulcza.
Trasa ma strategiczne znaczenie dla rozwoju transportu na Południe Europy, gdyż prowadzi ruch tranzytowy z autostrady A4 w kierunku przejścia granicznego ze Słowacją w Barwinku – jedno z dwóch głównych przejść granicznych na południu Polski.
Wykonawcą opracowania jest firma Multiconsult Polska Sp. z o.o. Wartość umowy to 2 643 270 zł a termin wykonania – 19 miesięcy. Całość modernizacji i budowa nowej drogi Pilzno-Jasło będzie kosztowała około 470 mln złotych i w założeniu potrwa do 2024 roku. Pieniądze na inwestycję w przeważającej większości pochodzić będą z budżetu państwa.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.