Previous
Next

Zmiany w zasadach segregowania odpadów na terenie miasta Dębica

herbdebicyBiuro Gospodarowania Odpadami informuje wszystkich mieszkańców Dębicy o nowych zasadach w segregowaniu odpadów z tworzyw sztucznych, papieru, metali oraz odpadów wielomateriałowych.

 Od tej pory odpady te będzie można wrzucać do pojemników zarówno w kolorze żółtym jak i w kolorze niebieskim !

Zmiany nie wpłyną w żaden sposób na wysokość opłat za wywóz śmieci.
Pozostałe odpady segregujemy bez zmian:

  • szkło bezbarwne – pojemniki w kolorze białym, oznakowane napisem SZKŁO BEZBARWNE,
  • szkło kolorowe – pojemniki w kolorze zielonym, oznakowane napisem: SZKŁO KOLOROWE,
  • odpady biodegradowalne (w tym odpady zielone) – pojemniki w kolorze brązowym, oznakowane napisem ODPADY BIO,
  • popiół i żużel z domowego paleniska –  pojemniki w kolorze szarym, oznakowane napisem POPIÓŁ.

Ponadto informujemy, że wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców miasta Dębicy, zostały wprowadzone nowe godziny otwarcia Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) znajdującego się w Dębicy, ul. Drogowców 13.
NOWE GODZINY OTWARCIA PSZOK w Dębicy :

  • PONIEDZIAŁEK   w godzinach  od   8:00 do  13:00
  • WTOREK – PIĄTEK w godzinach  od 7:00 do 18:00
  • SOBOTA   od 8:00 do 13:00

Uwaga!
PSZOK jest nieczynny w WIGILIĘ BOŻEGO NARODZENIA, WIELKI PIĄTEK, WIELKĄ SOBOTĘ i SYLWESTRA.
W PSZOK przyjmowane będą zebrane w sposób selektywny odpady ze szkła, papieru, tworzyw sztucznych, metali i opakowań wielomateriałowych, przeterminowane leki i chemikalia, zużyte baterie i akumulatory, odpady budowlane i rozbiórkowe, zużyte opony, odpady mebli i inne odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, odpady zielone, popiół i żużel z domowych palenisk. Odpady będą przyjmowane zgodnie z regulaminem PSZOK.
Mieszkańcy we własnym zakresie i na własny koszt dostarczają odpady komunalne zebrane w sposób selektywny do PSZOK, które będą odebrane nieodpłatnie.
źródło;Urząd Miejski w Dębicy

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.