Previous
Next

Sukces „Serduszek” z Latoszyna

schola1Schola Serduszka z Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dębicy-Latoszynie zajęła 1-sze miejsce oraz główną nagrodę w Ogólnopolskim Przeglądzie Scholi i Zespołów Religijnych La-La-Laudate Dominum, który odbył się w dniach 17-18 września pod patronatem Metropolity Archidiecezji Warszawskiej abpa Kazimierza Nycza w Dawidach Bankowych k/Warszawy.
Zaprezentowane przez Serduszka własne aranżacje utworów „Tak pragnę wielbić Cię” oraz „Raduje się dusza ma” zostały najwyżej ocenione przez jury konkursowe, które przyznało latoszyńskiej scholi pierwsze miejsce w kategorii zespołów. To nie był jedyny sukces reprezentantów naszej Scholi na tegorocznej edycji „La-La-Laudate Dominum 2016”. Nagrodę za pierwsze miejsce w kategorii solistów jednogłośnie zdobyła Martyna Ciesielska, świeżo upieczona studentka Akademii Muzycznej w Krakowie, która zachwyciła jury oraz zgromadzoną publiczność swoim wykonaniem utworu „W cieniu Twoich rąk”. Pierwsze wyróżnienie w tej samej kategorii przypadło Kindze Kochan za wykonanie kompozycji „Ty dźwigasz mnie” przy akompaniamencie smyczkowym Justyny Ożóg. Obie reprezentantki naszej scholi – uczennice Państwowej Szkoły Muzycznej w Dębicy na co dzień tworzą DuetNaSlub.pl zajmujący się oprawą muzyczną uroczystości.
W Dawidach Bankowych Schola Serduszka zaprezentowała się w składzie: Marlena Bysiewicz, Michał Bysiewicz, Emilia Śliwa, Emilia Retmańczyk, Agata Serkis, Weronika Bień, Nadia Reguła, Paulina Ciepiela, Katarzyna Szlachetka, Natalia Bełtek, Gabriela Cebula, Gabriela Ligęzka, Kinga Kochan, Piotr Gawle, Weronika Cebula – skrzypce, Justyna Ożóg – altówka, Martyna Ciesielska – gitara, Piotr Ziaja – djembe.
Schola w parafii NSPJ istnieje od wielu lat a jej prowadzącymi byli m.in. Ewa Markiewicz, ks. Sławomir Lech i Izabela Piekarczyk.
W 2016 roku Schola przyjęła nazwę Serduszka i pod opieką oraz honorowym patronatem Księdza Proboszcza Piotra Grzanki stanowi społeczność skupiającą dzieci, młodzież i rodziców wspólnie zaangażowanych w tworzenie opraw muzycznych na mszach św. o godz. 11.30.
Próby scholi odbywają się w czwartki o godz. 18 w Domu Parafialnym a więcej informacji na temat Scholi można znaleźć na stronie www.schola-latoszyn.pl oraz na profilu Facebook.com/ScholaSerduszka

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.