Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Areszt dla dwóch 23-latków za napaść na policjantów

303-126046Dwóch 23-latków odpowie za napaść na policjantów. Podczas interwencji zachowywali się agresywnie i nie stosowali się do wydawanych poleceń. Mężczyźni zostali zatrzymani, a po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty. Decyzją sądu najbliższe 2 miesiące spędzą w areszcie. 

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę, w rejonie ulicy Paderewskiego w Dębicy. Skierowany na miejsce patrol policji podjął interwencję wobec kilku osób zakłócających ciszę nocną. Podczas próby wylegitymowania jednego z mężczyzn, pozostali uniemożliwiali funkcjonariuszom wykonanie czynności służbowych. Osoby były agresywne i wulgarne, dodatkowo nie reagowały na wydawane polecenia. Mężczyźni, wobec których podjęto interwencję naruszyli nietykalność cielesną policjantów.

Zatrzymano dwóch agresorów, obaj w wieku 23 lat. Mężczyzn przewieziono do Komendy Powiatowej Policji w Dębicy, gdzie trafili do policyjnego aresztu, do wytrzeźwienia.

Obaj usłyszeli zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy Policji. Na wniosek Prokuratury, Sąd Rejonowy w Dębicy zastosował wobec 23-letniego mieszkańca Dębicy oraz 23-letniego mieszkańca Brzeźnicy areszt  tymczasowy na 2 miesiące. Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do lat 10. Prowadzona sprawa ma charakter rozwojowy.

Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.
źródło: Podkarpacka Policja

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.