Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Paweł Adamek: Naszej szkole nic nie grodzi. Zostajemy przy Łysogórskiej i tworzymy nową, sportową klasę czwartą

AdamekPodczas wywiadówki, która odbyła się wczoraj (24 stycznia) w budynku Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Łysogórskiej dyrektor tej szkoły Paweł Adamek zapewnił rodziców uczniów uczęszczających do tej placówki, że do ukończenia edukacji na poziomie szkoły podstawowej uczniowie obecnych klas VII i gimnazjalnych pozostaną w budynku szkoły przy Łysogórskiej.

Na potwierdzenie tych słów odczytał pismo od przewodniczącego Rady Miejskiej w Dębicy Ryszarda Pękali do którego się zwrócił z prośbą o określenie sytuacji szkoły. W  piśmie przewodniczący poinformował, że obowiązująca uchwała z 27 marca 2017 roku o sieci szkół nadal obowiązuje i nie ma planów zmiany tej uchwały.  Oznacza to, że przez 2 lata Szkoła Podstawowa nr 3 łączy się z Gimnazjum nr 2, a potem gimnazja zostaną wygaszone i w budynku przy ul. Łysogórskiej zostanie utworzona samodzielna Szkoła Podstawowa nr 6.

„W tym roku będziemy zapisywali dzieci do Szkoły Podstawowej nr 3 z siedzibą przy ul. Łysogórskiej.Dodatkowo chcemy otworzyć klasę IV sportową do której nabór będzie się odbywał w tym roku. Chcemy dać szansę rozwoju dzieciom, które mają predyspozycje sportowe. Mamy do dyspozycji piękną, nową, nowoczesną salę gimnastyczną i chcemy ją wykorzystać” – mówi wczoraj Paweł Adamek.
W przyszłym roku w budynku Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Łysogórskiej mają uczyć się klasy I (z nowego naboru), klasa IV sportowa ( z nowego naboru) oraz klasy 7,8 i III gimnazjum.

„W ten sposób odciążymy trochę budynek przy ulicy Kraszewskiego przy którym w tym roku ma być wykonywana przewiązka – połączenie budynku głównego z budynkiem nauczania początkowego” – dodaje Adamek.
Uczniowie, klas VII którzy przeszli z budynku SP 3 przy ul. Kraszewskiego do budynku SP 3 przy ul. Łysogórskiej swoją edukację w szkole podstawowej dokończą już w budynku przy Łysogórskiej. Nie ma planu przeniesienia dzieci w klasie VIII do szkoły przy Kraszewskiego.
Natomiast o tym co z ewentualnym przeniesieniem uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 z ulicy Ogrodowej do budynku „Trójki” przy ul. Łysogórskiej w ogóle nie było mowy.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.