Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Ma być małe rondo, nowa ulica i ścieżka rowerowa. Przetarg na budowę skrzyżowania ulicy Ratuszowej z ulicą Saperów ogłoszony

Na skrzyżowaniu ul. Ratuszowej z ul. Saperów ma powstać małe rondo

Miasto Dębica ogłosiło właśnie przetarg na budowę skrzyżowania ul. Saperów z ul. Ratuszową. Na terenie za budynkiem Urzędu Miejskiego i w sąsiedztwie działki na której mają zostać wybudowane bloki w ramach programu Mieszkanie Plus wybudowane zostanie małe rondo oraz droga z chodnikiem i ścieżką rowerową.  Inwestycja prowadzona będzie m.in. na terenach kolejowych należących do PKP.

Małe rondo, które powstanie  niedalekiej odległości od dzisiejszego przejazdu kolejowego w bliskim sąsiedztwie lokomotywowni zaprojektowane zostało przez  rzeszowską firmę „PROBUD”. Inwestycja która będzie się odbywać m.in. na terenach kolejowych obejmie oprócz budowy ronda z wyspą przejezdną, budowę chodników, ścieżki rowerowej, kanalizacji deszczowej, sanitarnej, sieci wodociągowej oraz sieci oświetlenia ulicznego i sieci teletechnicznej z przebudową odcinka c.o. zlokalizowanego na tym terenie. W ramach inwestycji będzie miała także miejsce budowa przejazdu kolejowego wraz z wymianą odcinka toru oraz odwodnienie terenu. Skrzyżowanie ulic Ratuszowa- Saperów zlokalizowane jest na terenach zamkniętych PKP, przez które przebiega odcinek ul. Ratuszowej. W granicach pasa drogowego zlokalizowane są warsztaty ZSZ i garaże oraz magazyny na karbid i tlen. W obrębie planowanej budowy skrzyżowania znajduje się tor warsztatowy lokomotywowni, który należy do trójkąta objazdowego lokomotywowni oraz obiekt użyteczności publicznej.

Celem planowanej inwestycji jest usprawnienie i uporządkowanie ruchu lokalnego na skrzyżowaniu ul.Ratuszowej z ul. Saperów, związanego m.in. z dojazdem do pobliskich posesji oraz obiektów użyteczności publicznej. W bezpośrednim sąsiedztwie nowego ronda mają zostać także wybudowane bloki mieszkalne w ramach programu Mieszkanie Plus. Wybudowanie nowej drogi z rondem poprawi komunikację w tej części miasta.

Na wspomnianym terenie po wykonaniu inwestycji nastąpi zmiana organizacji ruchu.

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.