Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Po wodę z Lourdes do … Straszęcina

Aby napić się wody z Lourdes wcale nie trzeba podróżować tysiące kilometrów. Od sześciu lat można się jej napić w Straszęcinie, w kapliczce Matki Boskiej, która jest wierną repliką kaplicy ze słynnego Sanktuarium Maryjnego.

 

Kapliczka znajduje się w pobliżu trasy z Dębicy do Chotowej, obok kościoła w Straszęcinie. Wystarczy tylko zjechać na parking i ma się ją już w zasiegu wzroku. Została wybudowana kilka lat temu na wzór groty w której objawiła się Matka Boska w Lourdes. Jej otoczenie zostało pięknie zaaranżowane, tak by jak najwierniej oddawało klimat tamtego Sanktuarium i tworzyło klimat sprzyjający zadumie i modlitwie, co pomysłodawcy ks. proboszczowi parafii Straszęcin Bogusławowi Czechowi znakomicie się udało. Dzieło to zostało ufundowane przez mieszkańców straszęcińskiej parafii i z roku na rok przyciąga coraz więcej wiernych, którzy mogą tu napić się wody ze słynnego sanktuarium. Jest ona przywożona do Straszęcina z corocznych pielgrzymek, które mieszkańcy parafii odbywają do Lourdes. Każdy chętny, jeśli tylko zechce,  może napić się jej napić kilka kilometrów od Dębicy bez konieczności podróżowania wielu tysiecy kilometrów.

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.