Previous
Next
Previous
Next

Dębiczanie pielgrzymują na Jasną Górę

Blisko 700 pielgrzymów z terenu ziemi dębickiej uczestniczy w XXXVI Pielgrzymce Tarnowskiej, która wyruszyła wczoraj z Tarnowa na Jasną Górę. Przed uczestnikami pielgrzymki 240 kilometrów i 9 dni pielgrzymowania. Dębiczanie pielgrzymują w trzech grupach. Grupa nr 11 (św. Jadwiga), grupa nr 12 (św. Michał) i grupa nr 13 (św. Dominik Savio). Za pielgrzymami pierwsze dwa dni. Kolejnych 7 przed nimi.

Wyruszających z Tarnowa pielgrzymów żegnały setki mieszkańców miasta i gości z diecezji tarnowskiej.
Pierwszy dzień pielgrzymowania wypełniony był rozważaniami dotyczącymi tego Kim jest Duch Święty? Patronem pierwszego dnia była św. Faustyna Kowalska. Na nocleg pielgrzymi zatrzymali się w miejscowości Łęki, Szczepanowie (kolumna A) i okolicach Zabawy (kolumna B).
Drugiego dnia, któremu towarzyszyło hasło „Jedność w różnorodności” pielgrzymi przez Zaborów dotarli do Uścia Solnego (kolumna A) i Górki (kolumna B). W upale przemierzyli ponad 40 kilometrów. Jedna z grup dębickich na nocleg  dotarła do Nowego Brzeska. Msza święta odprawiona została dla pielgrzymów w Okulicach Patronem drugiego dnia pielgrzymki jest bł. Karolina Kózkówna.

Zdjęcia dzięki uprzejmości burmistrza Dębicy Mariusza Szewczyka. 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.